A kenguru Ausztrália legfelismerhetőbb jelképe, nem hiába, ugyanis az erszényesek különböző fajtái csak úgy hemzsegnek a kontinensen.

És ezt szó szerint kell érteni, ugyanis a csapadékos, táplálékban gazdag évszak idején a kengurupopuláció száma robbanásszerűen megnő, az egyedszám ezekben a hónapokban akár több tízmillióval is megnőhet. Pont ezzel van probléma Katherine Moseby ökológus szerint, aki elmondta, hogy a hihetetlen mértékű szaporulat számára egészen egyszerűen kevés az élettér és a rendelkezésre álló táplálék.

Moseby az AFP hírügynökségnek kijelentette, hogy

egyes területeken a száraz évszakban a kenguruk 80-90 százaléka hal éhhalált.

A tudós szerint ez a lehető legszörnyűbb halál, amit ezek az állatok elszenvedhetnek. Az éhező kenguruk annyira kétségbe vannak esve, hogy az emberek által lakott területeken akár képesek betörni a nyilvános illemhelyekre, hogy elfogyasszák az ott tárolt vécépapírt. Ő többször volt tanúja olyan jelenetnek is, amikor egy nőstény kenguru az aszfaltozott út közepén fekszik és arra sincs ereje, hogy odébbvonszolja magát, az erszényében még ott van a kicsinye is.

Ennek fényében már valamennyire érthető, miért gondolja úgy Moseby, hogy sokkal kíméletesebb lenne emberi beavatkozással, azaz vadászattal gyéríteni a kengurupopulációt: szerinte a gyors halál kisebb szenvedés az éhező állatok számára.

Ausztráliában nem minden kengurufaj védett, ám a védelmet nem élvező fajok is csak hatósági engedély birtokában vadászhatóak. A tudós szerint indokolt lenne ezt megváltoztatni, már csak azért is, mert Ausztrália megint egy óriási kengurupopuláció-robbanás előtt áll. Ezzel egyébként Dennis King, a KIAA (Kangaroo Industry Association of Australia) elnöke is egyetért. Ő azt is elmondta, hogy ismereteik szerint a kétezres évek elején tapasztalható szárazság idején nagyjából 30 millió kenguru élt az országban, a számuk azonban mára megduplázódott.

Egyes állatvédő csoportok a mai napig tiltakoznak a kenguruk levadászása ellen, évente ugyanis nagyjából ötmillió állatot ejtenek el hatósági engedélyek alapján, melyek bőrét olyan cégek használnak fel, mint például a Puma vagya Nike.

Ezzel szemben George Wilson kengurukra specializálódott természettudós is egyértelművé tette, hogy egyetért Mosebyval, amikor ezzel szúrt oda az állatvédőknek:

Azt mondják, hogy etikátlan ezeket az állatokat a húsukért vagy a bőrükért elejteni, szerintem viszont az nem etikus, ha hagyjuk őket halálra éhezni.

Katherine Moseby szerint annak semmi jótékony hatása nem lenne, ha betiltanák a kenguruk levadászását, sőt, ez csak rontana a helyzeten.

(Forrás: Terra Daily, főkép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Befutott az új Wallace és Gromit-film teljes előzetese

További cikkeink a témában
Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés