Az 1-es főútról is látni lehet majd.

A CTP Közép-Kelet-Európa legnagyobb ingatlanfejlesztője, jelenleg több mint 6,6 millió négyzetméter alapterületű logisztikai ingatlant üzemeltet. Hogy a raktáraik falfelülete mekkora, nem tudjuk, de azt igen, hogy a 2017-ben Csehországban elindított Art Wall projektnek köszönhetően jó néhány ezer négyzetméter ebből már igazán színes.

Előszöt Humpolecben és Prágában, majd Plzeň városában festették át a helyi ingatlanjaik egy-egy falrészét, tavaly év elején pedig a az ARC Magazin közreműködésével Magyarországon is kiírták a CTP Art Wall by ARC – Fess 1 nagyot! elnevezésű pályázatot. A nyolctagú zsűri tizenöt pályaművet díjazott,

a nyertes Dobos Viktor grafikus, graffitiművész Metamórfózis című alkotása lett.

Ez a mű kerül fel az M1-es autópálya és az 1-es főút közvetlen közelében található biatorbágyi CTPark Budapest West egyik logisztikai épületének homlokzatára.

Ilyen lesz

„Biatorbágy városépítészeti szempontból átalakulóban van, amely a település méretére, beépítettségére és településképére egyaránt vonatkozik. A város egy bizonyos méret felett egyfajta kollázzsá válik. Ezt a hatást szimbolizálja számomra a Metamórfózis című pályamű, amely grafikailag is nagyon jól van komponálva. A művet minden szempontból telitalálatnak vélem” – mondta Rumi Imre, Biatorbágy főépítésze, aki szerint előremutató kezdeményezés az ehhez hasonló csarnokok színesítése.

Dobos Viktornak nem ez az első nagy dobása: a huszonnyolc éves művész 2008 óta graffitikkel, 2015 óta hivatásszerűen grafikai tervezéssel foglalkozik, korábban is részt vett hasonló különleges és sokoldalú projektekben, dolgozott többek között Dániában, Koszovóban, Máltán, Németországban és Angliában.

„Művem formavilágát olyan elemekből állítottam össze, amelyeket főként digitális környezetben használok, hiszen ritkán adódik lehetőség az ilyen jellegű elképzelésemet falra festeni. A grafikát a színek és a formák öt egységre tagolják, amelyek külön-külön is értelmezhetőek, de egyben is egységet alkotnak. A különálló részekben megjelennek a természet különféle asszociációi stilizált formában. Nincs egzakt magyarázat rá, hogy melyik rész mit ábrázol, az volt a célom, hogy az összehatás megtörje a valóság képét és az épület a grafikával kitűnjön környezetéből” – magyarázza.

Ez is érdekelhet:

Anna, az óriás átlépte a Lánchidat, aztán leheveredett a Margitszigetre

Gulliver kalandjait gondolta újra és helyezte Budapestre egy magyar fotós.

(Forrás: CTP)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kívülről fújod a Reszkessetek, betörők!-et? Biztos? Teszteld!

Mennyire mennek az évszámok? Ebből a kvízből kiderül

Mit vegyünk karácsonyra barátainknak, rokonainknak a mesterséges intelligencia szerint?

További cikkeink a témában