Július 27-én felkerült egy klip a Douyin nevű videomegosztó közösségi oldalra, melyen a hangcsoui állatkert Angela nevű nőstény maláj medvéje volt látható, amint két lábra állva üdvözli az őt bámuló látogatókat.
Ennek önmagában még nem kellene, hogy hírértéke legyen, a klip azonban rövid időn belül óriási népszerűségre tett szert a TikTok kínai változatán, és nem azért, mert a felhasználók ellenállhatatlanul cukinak találták szegény Angelát.
Először nézd meg a videót, hátha magadtól is kitalálod, mi lehetett annak az oka, hogy az emberek képtelenek voltak levenni a szemüket az ácsorgó állatról:
A kommentek között a legtöbb lájkot bezsebelő hozzászólás a következő volt:
Ez az egyik nyári gyakornok?
Erre aztán egyre többen csatlakoztak rá, hol viccesen, hol komolyan állítva, hogy a videón igazából nem is egy medve, hanem egy jelmezes állatkerti alkalmazott látható. Ezt a kommentelők egyrészt az állat meglepően egyenes tartásával látták bizonyítottnak, másrészt feltűnt nekik, hogy a medve hátsója felett olyan furán gyűrődik a bundája, hogy az egyértelműen egy jelmezre emlékeztet.
Ez az összeesküvés-elmélet annyira szárnyra kapott a kínai interneten, hogy végül az állatkertnek is meg kellett szólalnia. Az összes közösségi médiás felületükön közzétettek egy posztot, melyben a négyéves medve nevében a következőt írták:
Néhányan úgy gondolják, hogy úgy nézek ki, mint egy ember, amikor felállok. Srácok, nyilvánvaló, hogy semmit nem tudtok rólam.
Angela elmondta, hogy nem minden medve képes autókat borogatni, ő például a legkisebb medvefajhoz tartozik, melynek példányai legfeljebb 1,2–1,5 méter magasra nőnek. Azt is elárulta érdekességként, hogy mostanában egy Dalu nevű hímmel randizik, de nem akarja elsietni a dolgokat.
A közlemény természetesen nem győzött meg mindenkit, pedig az ügyben egy rakás biológus nyilatkozott, azt is megjegyezve, hogy a túlméretes bunda a maláj medvék hátsójánál fontos célt szolgál, ennek segítségével ugyanis az állatoknak még akkor is módjuk van a menekülésre, ha egy ragadozó hátulról támadja meg őket.
Az állatkert egyébként jól járt a sztorival: a poszt megjelenését követő napokban 30 százalékkal megugrott a látogatók száma.
A kínai állatkertek történetében volt már példa arra, hogy alkalmazottak öltöztek be állatoknak. Különösen a pandarezervátumok éltek korábban ezzel az eszközzel, hiszen a magányos pandák szocializálódását és komfortérzetét nagyban elősegíti, ha látnak más fajtársakat is maguk körül.
Így vagy úgy, az a szakemberek szerint is kétségtelen, hogy Angela az, aminek az állatkert illetékesei mondják.
(Forrás: The Washington Post, főkép: Getty Images)
Ez is érdekelhet: