Nagyjából hat éve összeálltak a University of Florida, a Carroll University és a Marquette University pszichológusai, hogy egy közös kutatásban megnézzék, látható-e markáns különbség a kutya- és a macskatartók személyiségjegyei tekintetében. A 2017-ben publikált tanulmányban akad néhány érdekes megállapítás.

A kutatási módszertan nem volt különösebben bonyolult: fogtak egy rakás egyetemi hallgatót – szám szerint 418 darabot –, akiket arról kérdeztek, kutyásnak vagy inkább macskásnak tartják-e magukat, majd egy komolyabb személyiségtesztet is ki kellett tölteniük. A kutatócsoport tagjainak ezután már csak az volt a dolguk, hogy kiértékeljék a válaszokat és összefüggéseket keressenek.

Az alanyok közül egyébként csak 66-an mondták azt, hogy inkább a macskákat szeretik, míg az ember legjobb barátja, azaz a kutyák mellett 352-en tették le a voksukat.

Az eredmény több mint érdekes, de azért mi óva intenénk az állattartókat, hogy emiatt ölre menjenek egymással. A lényeg, hogy a válaszok elemzése majd összesítése alapján kirajzolódott kép némileg kedvezőbb képet fest a cicákat preferálókról. A kutatás szerint ugyanis

a macskások általában intelligensebbek a kutyásoknál, sőt, az absztrakt gondolkodásban, a nyitott gondolkodásban és az önállóságban is erősebbek.

A tanulmány azért a kutyások javára is tett megállapításokat, ők ugyanis kedvesebbek és jellemzően extrovertáltabb személyiségek.

A tanulmány imígyen összegzi a főbb megállapításokat:

Mindent egybevetve az átlagos macskakedvelők félénk, zárkózott, komoly és nonkonformista, ugyanakkor kreatív, szentimentális, független és önellátó személyiségekként írhatóak le, míg a kutyások földhözragadt, pragmatikus és kötelességtudó, illetve melegszívű, nyitott, társaságkedvelő, kifejező és csoportorientált emberek.

A kutatók egyetértettek abban, hogy a legfontosabb tényező a kreativitás, igazából ezen tulajdonság mentén lehet markánsan kettéválasztani a kutyásokat és a macskásokat, hiszen az előbbiek jellemző személyiségjegyei inkább gátolják, az utóbbiaké pedig serkentik a kreativitás kifejlődését.

(forrás: IFLscience)

Ez is érdekelhet:

Egy negyventonnás bálna úszik a levegőben

Addig filmezett egy búvár, mígnem elkapta a NAGY pillanatot.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

További cikkeink a témában
Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli
Hirdetés