Mit szimbolizál a hazai elektronikai ipar indián toteme?

Izgalmas kiállítás nyílik április 12-én Budapest art deco plakátjaiból és tárgyaiból a Magyar Nemzeti Galériában (MNG), ahol teaserként elővették a mindenki (na jó, harminc felett mindenki) által ismert Orion logót – igaz, találós kérdésként, de jó ütemben záporoztak a helyes megfejtések.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Magyar Nemzeti Galéria (@nemzetigaleria) által megosztott bejegyzés

A logót – ahogy az Orion plakátjait és reklámkiadványait is – Bottlik József tervezte, az arculatot „az art deco határozta meg: monumentális hatású, lehengerlő látvány jellemzi – írja az MNG az Instán. – Maga a márkanév is kozmikus asszociációkat kelt, illetve a glóbusz és a csillagok visszatérő elemek a plakátokon.” Jó eséllyel az is megvolt, hogy a grafika egy indián totemet és maszkot idéz, de azt vajon észrevetted már, hogy

valójában a logó három fejet ábrázol, méghozzá azért, hogy a hang minden irányban terjedését szimbolizálja?

Szóval az art deco mindig is a szívünk (egyik) csücske volt, ez a kiállítás pedig nemcsak felidéz számtalan emléket, de hasonló kis csodákat, titkokat is megtudhatsz. Láthatsz különleges plakátokat, bútorokat, ruhákat, filmeket, városi tereket, ezek együtt pedig átfogó képet nyújtanak a két világháború közötti korszak jellegzetes vizuális kultúrájáról.

A középpontjában a magyar art deco plakátművészet és a modern nagyvárosi élet áll, ráadásul a több mint kétszázötven műtárgy zöme nagyon ritkán szerepel kiállításon – olyan is akad, amit még soha nem láthatott közönség – írja a múzeum honlapja. Ezenkívül a kiállítás plakátjai

„tükrözik a kor jelenségeit: az új nőideált, a modern divatot, a sport és az egészség kultuszát, az újdonságokat – autó, rádió, hangosfilm –, valamint a szórakozás olyan új formáit, mint például jazzkoncertek, mulatók, revük.”

Szerintünk nincs több kérdés, van viszont egy klassz program áprilisra.

Art deco Budapest. Plakátok, tárgyak, terek (1925–1938)
MNG, C épület
2022. április 12. – augusztus 28.

Ez is érdekelhet:

A magyar fotós lépcsőházképei sokkal többek annál, mint aminek látszanak

Nagy István „lépcsőző szemek” fotósorozata izgalmas lépcsőházakról készült fotók tükrözésével jött létre. De ennél többet látni bennük.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kívülről fújod a Reszkessetek, betörők!-et? Biztos? Teszteld!

Mennyire mennek az évszámok? Ebből a kvízből kiderül

Mit vegyünk karácsonyra barátainknak, rokonainknak a mesterséges intelligencia szerint?

További cikkeink a témában