Most már egészen biztos, hogy 2016 a magyarok éve: a foci válogatottunk harminc év után újra világversenyen szerepel, jégkorongozóink ismét az A-csoportban mérkőzhetnek meg a legjobbakkal, és 34 év után végre újra van magyar Oscar-díjas film is: Nemes Jeles László filmje, a Saul fia a legjobb idegen nyelvű filmnek járó kategóriában kapta meg a filmvilág legrangosabb elismerését.

A náci haláltáborokban a holttestek elégetését végző Sonderkommandó egyik tagjának történetét bemutató film az elmúlt fél évben szinte minden létező díjat megnyert a Cannes-i filmfesztivál nagydíjától a független Oscarig, de igazán toronymagas esélyessé akkor vált, amikor magyar filmek közül elsőként sikerült elhoznia a Golden Globe-ot is a januári díjátadón. Így a legjobb idegen nyelvű filmnek járó díj bejelentésekor tulajdonképpen hátradőlve nézhettük, ahogy Nemes Jeles László és csapata letarolja a Los Angeles-i Dolby Színházat, de azért hazudnánk, ha azt mondanánk, hogy nem növesztettünk még néhány ujjat, csak hogy azokról is lerághassuk a körmünket abban a néhány másodpercben, amíg Sofia Vergara felolvasta a győztes nevét.

"Az emberiség legsötétebb óráiban is van bennünk egy belső hang, ami lehetővé teszi, hogy emberek maradjunk. Erről szól ez a film." - mondta el a rendező köszönőbeszédében.

A Saul fia egyébként nem csak az Oscar-díj elhódításával írt történelmet, de a tengerentúlon eddig összehozott több mint egymillió dolláros mozis bevétellel már most ez minden idők legsikeresebb magyar filmje az USA-ban. Az Oscar-díj elnyerése után pedig nem is kérdés, hogy még tovább fog nőni az érdeklődés iránta.

Laci, köszönjük neked ezt a csodás élményt!

(Nyitókép: AFP)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

A Metallica frontemberének középső ujját egy olyan tetkó díszíti, amit Lemmy Kilmister hamvaival kevert tintával varrtak

További cikkeink a témában