Gengszterek, változó tempójú gesztusfestészet, borozás országszerte.

Visszatér a mozikba az 50 éves A Keresztapa

Fél évszázada mutatták be a filmtörténelem meghatározó gengszterfilmjét, A Keresztapát. Francis Ford Coppola 1972-ben – Magyarországon tíz évvel később, 1982-ben – bemutatott, családregény, dráma és gengszterfilm között hidat képező filmjével nem csupán egy izgalmas történetet vitt vászonra: moziját a cselekmény közegének, a második világháború utáni New York-i maffiaháborúk korrajzának ábrázolása is kiemelkedővé teszi.

Ötven évvel az eredeti bemutatója után a Paramount Studio Coppola szakmai vezetésével teljeskörűen restaurálta a filmet, amely február folyamán limitált vetítéssorozatban világszerte néhány kiválasztott moziban újra nagyvásznon látható.

Meddig? Február 16-ig.

Hol? Cinema MOM (Budapest XII., Alkotás utca 53.)

Bortúra okosan

Meg- vagy végiglátogatni az ország borvidékeit remek időtöltés. Aki nemcsak egyet-egyet látogatna meg, annak lehet igazán nagy segítség az Országos Bortúra mobilapplikációja, amelyben nemcsak több mint száz borászatról találni infót, hanem az Országos Kéktúra analógiájához hasonlóan pecséteket is lehet gyűjteni. Itt azonban virtuális pecsételésről van szó: a látogató saját profiljával, QR-kód segítségével becsekkol az ország huszonkét borvidékének regisztrált pincészeteiből, ezek a helyszínek pedig megjelennek személyes bortúranaplójában.

Az ingyenes app segítségével könnyen megtervezhető egy boros tematikájú utazás, a programokra pedig könnyen regisztrálni is lehet az alkalmazáson belül.

Letölthető: iOS-re és Androidra

{SCRIPT:ABSTRACT} – FREY ÚR ÍR

Frey Krisztián (1929–1997) a hatvanas évekbeli magyar neoavantgárd képzőművészet egyik kiemelkedő képviselője és a nemzetközi computer art korai svájci úttörője. Az Iparterv-nemzedék tagjaként saját maga által kifejlesztett absztrakt expresszionista formanyelvvel lépett a progresszív művészet színpadára az 1960-as évek elején. „Változó tempójú gesztusfestészetnek” nevezett jellegzetes, kézírásos jegyekkel tűzdelt expresszív absztrakciója széles esztétikai horizontot járt be, érintve a fehérré kiégett monokróm képeket, a kényszeres folyóírás naplószerű kalligráfiáit, valamint a pecsétek, falfirkák és digitális vektorok világát.

A rangos múzeumok anyagából, valamint magyar és nemzetközi magángyűjtők alkotásaiból válogatott Ludwig-beli életmű-kiállításon eddig sosem látott teljességében bontakozik ki Frey életműve, a szakma előtt is ismeretlen korai munkáktól az itthon és Svájcban készült főműveken át az úttörő computer art-kísérletekig.

Meddig: Március 20-ig

Hol: Ludwig Múzeum (Budapest IX., Komor Marcell utca 1.)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Visszatér a kilencvenes évek népszerű kígyós horrorja, de nem úgy, ahogyan gondolnád

Sírva búcsúzott Millie Bobby Brown a Stranger Things stábjától az utolsó forgatási napon

Kívülről fújod a Reszkessetek, betörők!-et? Biztos? Teszteld!

További cikkeink a témában