1978 október 12-én megtalálták a húsz éves Nancy Spungen holtesttét a New York-i Chelsea Hotelben. A többszöri késszúrással elkövetett gyilkosságot szerelme, a Sex Pistols basszusgitárosa, Sid Vicious követte el.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Sid és Nancy története tipikusan az a notórius sztori, amivel egyszerre lehet valakit totál beleszerelmesíteni és ugyanazzal a lökéssel ki is ábrándítani egy létformába – jelen esetben a túldrogozott punk életbe.

Sid 1977-ben csatlakozott a Sex Pistolshoz beugróként, aztán állandóként a zenekarral maradt – ez pedig nem annyira gitártudásának, sokkal inkább az elementáris anarchista punk attitűdnek volt köszönhető, mely az önmagáért való lázadás-pusztítás-(ön)felégetés teljes korszellemét esszenciálisan átadta. Még ebben az évben ismerkedett meg az Amerikából érkező Nancy-vel és miután a Johnny Rotten lepattintotta, összejött Siddel. Kapcsolatuk dermesztően rövid ideig tartott: mindössze 19 hónap alatt sikerült totálisan kinyírniuk magukat drogokkal és az ebből fakadó balhékkal.

 

Nancy halálával Sidet gyanúsították, aki valószínűleg annyira készen volt, hogy nem is fogta fel, hogy egy túltolt balhé alatt többször hasbaszúrta a barátnőjét. Vicioust letartóztatták, majd háromhavi elvonóra küldték, de a végső tárgyalást már nem érte meg: Nancy halála után négy hónappal túladagolta magát és meghalt.

A következő búcsúüzenetet találták a kabátjában:

„Egyezséget kötöttünk a halálunkról és tartanom kell magam a szavamhoz. Kérlek, temessetek a drágám mellé a bőrkabátomban, a farmeromban és a bakancsomban. Viszlát.”

(Képarchívum: Ultimate Classic Rock)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott