A Jünkang-barlangok ősi kínai buddhista barlangtemplomok Tatung városa mellett, a kínai Sanhszi tartományban. Népszerű turistalátványosságról beszélünk, amely ugyanakkor egy rendhagyó hír miatt került a középpontba az elmúlt napokban: a barlangoknál található női vécék ajtajai felett ugyanis órákat helyeztek ki. Órákat, amelyek azt mutatják, hogy az illető mennyi ideje tartózkodik az adott illemhelyiségben.

Május elsején szerelték fel az illemhelyiségek fölé a digitális órákat, a szokatlan húzás pedig eléggé megosztja a nyilvánosságot. Sokan kellemetlennek, egyenesen zavarónak tartják a kütyüket, az órák ugyanis azt az érzést kelthetik az emberben, mintha megfigyelnék őket. Egy helyi munkás szerint ezentúl sem szabályozzák azt, hogy mennyi ideig végezheti a megfáradt ember odabent a dolgát, az ajtók pedig nem nyílnak ki maguktól hosszabb idő után sem, ugyanakkor ha valaki rosszul lesz bent, az kívülről is látszik, így hamarabb közbe lehet avatkozni.

A barlangrendszerben egyébként 252 barlang található, ezekben 51 ezer szobrot faragtak ki, az elsőket már közel 1500 évvel ezelőtt. A turistalátványosságot világörökségi helyszínnek nyilvánították 2001-ben, tavaly pedig 3 millió turista kereste fel, ami jókora ugrás a korábbi 2019-es rekordhoz képest, amikor 1,98 millióan látogatták meg.

Ezek is érdekelhetnek:

Egy parkouros apukának mást jelent a gyerekével töltött idő

Akinek az egész világ egy kalandpark, az a gyerekével is másképp foglalkozik.

Egyszerűen imádjuk ezt a bringás klipet, ami valójában az életről szól

Már ötéves a Hogyan vásárolj mountain bike-ot című kisfilm, de képtelenek vagyunk megunni.

Hét éve egy táncosnő rendesen megizzasztotta egy román tehetségkutató zsűrijét

Ha még nem láttad, készíts be egy levél szívgyógyszert!

(Forrás: Telex)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így engedd be a dzsungelt az otthonodba

Megtaláltuk a rollert, ami végre az, amit kerestünk – A Boardy biztonságos, gyönyörű, és minden terepen használható

A 21. század tíz legjobb horrorvígjátéka

További cikkeink a témában