New Yorkban megszűnt a bűnözés, pedig nem is ott készült a négyméteres acélrobot. Hihetetlen emberek, abszurd történetek a világ minden tájáról.

Hashtagnek nevezték el gyermeküket

A gyerekkel való kicseszést már egészen fiatal korban el lehet kezdeni, például azzal, ha karácsonyra zoknit, ünneplő cipőt, vagy olcsó Nintendo Wii-t adunk neki ajándékba. A haladó felhasználók viszont már a névadással nekivágnak az utód (jó esetben) 18 évig tartó szívatásának, ennek egyik eklatáns példáját szolgáltatta a napokban a Jameson család. Az internetfüggő szülők a Twitter jellegzetes, kettőskereszttel ellátott címkéi után a szépen csengő Hashtag nevet választották szerencsétlen gyermeküknek, aki így minden bizonnyal a normális gyerekeknél is sokkal lelkesebben fogja várni nagykorúvá válását, amikor végre nevet változtathat. Ezzel még nem bontottuk ki a szívatás összes aspektusát, ugyanis a Jameson anyuka lány babának adott életet. Igen, úgy tűnik, hogy a Hashtag lánynév.

A boldog anya a szülés után a következő üzenetet osztotta meg ismerőseivel Facebookon: "Tegnap este 10-kor megszületett Hashtag Jameson. 3,6 kilós és nagyon szeretem!!!!" Állításával nem vitatkozunk, elvégre Adam Sandler is színésznek vallja magát. Bár Hashtag várható kínjaihoz hasonlókat senkinek se kívánunk, a szívünk mélyén már nagyon várjuk a magyar geekek aktivizálódását, akik az optimista Nagy Kukac vagy a történelmi hangzású Kovács Kettőskereszt névvel lazán köröket verhetnének az amerikai szülőkre.

Egy lakás árát költötte karácsonyi világításra

Nem lennénk a walesi Paul Toole helyében, amikor karácsonyi ajándékot választ a barátnőjének, mert a karácsonyi díszkivilágításra elpattintott szerény húszezer fonthoz (kb. hétmillió forint) képest tulajdonképpen nincs olyan drága ajándék, amivel ne sértené vérig a kedvest. Talán csak egy saját sziget a Bahamákon.

A 37 éves Toole saját bevallása szerint megszállottja a karácsonynak, amire magunktól is rájöttünk volna, mert somerseti házának előkertjében összesen nyolc karácsonyfát, rénszarvast, pingvint, fókát, jegesmedvét és egy nyolc méter magas füzért állított fel. A különleges díszkivilágításhoz saját rádiócsatorna is tartozik, amin az arra járó autósok a villódzó fényekhez igazított nyolc klasszikus karácsonyi dalt hallgathatnak meg végtelenített körforgásban. A teljes karácsonyi felszerelés egyébként hatvanezer égőt tartalmaz, a számlához tehát az áramszolgáltató is hozzácsap majd néhány milliót a hónap végén.

A nem mindennapi kezdeményezés mögé olyan nevek álltak be, mint Michael Eavis, a Glastonbury fesztivál alapítója, akinek tapasztalatára szükség is lesz, mert a pénteki hivatalos lámpagyújtásra 1500 látogatót várnak Somersetbe. Karácsonyra nekünk is van pár jó ötletünk, tippekért és jó tanácsokért látogasd meg karácsonyi mellékletünket.

Szakállt növesztett a háziasszony

Elkötelezett hívei vagyunk a bajusznövesztés hónapjának, azaz a Movembernek, de a következő hír hallatán még mi is ijedten kapkodtunk az eldobható borotva után. A Movember alapötlete szerint a férfiak az ősz utolsó hónapjában bajusznövesztéssel hívják fel a figyelmet a prosztatarák veszélyeire, a kezdeményezéshez idén viszont egy staffordshire-i feleség is csatlakozott, aki egy hónap alatt formás kis bajuszt és szakállt rittyentett magának.

Az új külsejével leginkább a hosszú hajú Wayne Rooneyra emlékeztető 36 éves Siobhain Fletcher policisztás petefészek betegségben szenved, ennek egyik tünete a megnövekedett arcszőrzet. A figyelemfelkeltésnek ez az egészen szokatlan módja nem okozott osztatlan sikert a nő ismerősei között, akik még pénzt is ajánlottak Fletchernek, ha hajlandó lemondani tervéről. A nő végül december elején önként borotvát ragadott, mert állítása szerint egyre nehezebben viselte az arcszőrzettel járó örökös viszketést.

New Yorkban megszűnt a bűnözés

Hétfőn még a bűnözők is utálnak dolgozni. Talán ennek köszönhető, hogy az USA legnagyobb városába november 26-án beköltözött a békesség, a rendőrség szóvivője szerint 24 óra alatt egyetlen gyilkosságról, lövöldözésről, késelésről vagy más erőszakos bűncselekményről sem érkezett bejelentés. A város gyilkossági statisztikái egyébként is javuló tendenciát mutatnak: a tavalyi évhez képest 25 százalékkal csökkent az emberölések száma, aminek aránya már az 1960-as évek rekordalacsony számaihoz közelít. Az éremnek persze itt is két oldala van: míg a szakértők a rendőrség agresszív megelőző intézkedéseit dicsérik, a kritikusok szerint az egyre szaporodó igazoltatások és motozások során rengeteg afroamerikai és latinó származású polgárt állítanak meg ok nélkül.

Ha nincs óriásrobotod, építs egyet magadnak

Az emberi irányítású óriásrobotoknak, azaz mecháknak komoly hagyománya van Japánban, de ha valaki nincs képben a Japán kultúrával, azoknak is ismerős lehet mondjuk a Mátrix harmadik részéből. A robotoknak rengeteg rajongója van világszerte, köszönhetően az anime-ok térhódításának és az olyan videojátékoknak, mint a MechWarrior-sorozat. Közéjük tartozik a 39 éves Kogoro Kutara is, aki egy szép napon megelégelte, hogy kedvenceit csak a képernyőn nézheti, és úgy döntött, hogy épít magának egyet.

Az acélszörny építése két évbe telt, tervezője 110 millió japán jent (kb. 288 millió forintot) költött álma megvalósítására. Bár a filmekben és játékokban a mechák rendszerint fürgén mozognak, és még futni is képesek, a négy méter magas prototípus mindössze tíz km/h sebességgel tud haladni. Ezt leszámítva viszont minden a helyén van, a gépre a tökéletes illúzió kedvéért még fegyvert, egész pontosan egy műanyag üvegeket és játékgolyókat lövöldöző ágyút is szereltek. Bár a robot a menőzésen kívül másra nemigen használható, Kuratának máris több száz érdeklődője van, akik mind robotot szeretnének venni otthonra.

Tovább:
Friss Player-hírek
Az elmúlt hét legelképesztőbb hírei
Decemberi mozi, zene és koncert ajánló

(Forrás: NBC New York, Telegraph, Orange, BBC, Reuters, fotó: Wikipédia)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mit vegyünk karácsonyra barátainknak, rokonainknak a mesterséges intelligencia szerint?

2024 tíz legjobb videójátéka

Nem fog tetszeni mindenkinek a Superman első előzetese

További cikkeink a témában