1961. október 30-án az oroszok felrobbantották a Cár-bombát a Novaja Zemlja szigetcsoport egyik északi szigetén. Az erről készült felvételek eddig titkosak voltak, de most az orosz nukleáris ipar 75. születésnapjának tiszteletére feloldották a titkosítást, így te is megnézheted, milyen az, amikor 50 millió tonnányi dinamit ereje szabadul el a másodperc törtrésze alatt.

A Cár egyébként nagyjából a Hirosimára ledobott Little Boy pusztító erejének 3300-szorosával rendelkezett, és az egész emberiség szerencséjére '61 óta egyszer sem sütötték el újra. Ez volt a világtörténelem legnagyobb nukleáris detonációja, melynek hatásait még 1000 kilométerrel odébb, Finnországban is észlelték, a robbanás tűzgömbje pedig kis híján elpusztította a hordozó repülőgépet is.

A felkelő gombafelhő elérte a 64 kilométeres magasságot, a szélessége pedig nagyjából 40 kilométeres volt. A szeizmikus lökéshullámok háromszor szaladtak körbe a bolygón, mire végül elcsendesedtek.

Reménykedjünk, hogy ennél pusztítóbbat soha nem fogunk látni!

Ha ez nem lett volna elég hátborzongató, íme egy még hajmeresztőbb gondolatkísérlet:

Mi történne a világgal, ha az összes atomfegyver egyszerre sülne el?

Megnéztük, mennyire lenne csúnya vége annak, ha egyszer Kim Dzsongun betrollkodna Trumpnak Twitteren, az USA első narancssárga elnöke pedig idegességében rákönyökölne a nagy piros gombra.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

A ma 40 éves Scarlett Johansson tíz legjobb filmje

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés