Félek, mert húsz év sok idő, és húsz évvel vagyok öregebb én is, a színészek is (kivéve persze Szonját) és a rendező is. Fogom még szeretni Brigit és Brúnót?

Én mentem el a sajtótájékoztatóra, mert a Player egész szerkesztőségében én voltam az egyetlen, aki nem csak emlékezett arra, hogy volt valamikor Szeret, nem szeret címmel egy Brigi és Brúnó sorozat, Oroszlán Szonjával és Szabó Győzővel, többek között Herendi Gábor rendezésében, de még arra is emlékeztem, hogy milyen volt. Úgy emlékszem, hogy jó. Pár perces kis minimál-sitcom, vicces párbeszédekkel és nagyon szerethető karakterekkel.

A Brigi és Brúnó annak idején valahogy üdítően kiragyogott minden hazai tévés produkció közül. Ebben a szereplők elképesztő egymásra hangoltsága mellett biztosan nagy szerepet játszott, hogy egy licenszműsorról van szó. A pörgős-jópofa alapsztorikat nem egy, a mindenkori magyar valóság súlya alatt rogyadozó lábú csapat írta, hanem egy kanadai komikus házaspár, saját közös életük tapasztalatai nyomán. Ezeket persze valamennyire adaptálni kellett a hazai viszonyokhoz, de még így is olyan nyugis derű jött át az egészből, aminél a mi vicces sorozataink, legyenek akár jobbak vagy rosszabbak, valahogy sokkal kesernyésebbek vagy fanyarabbak szoktak lenni.

Az eredeti sorozatot két évad után zárta le a produkciót akkor finanszírozó tévécsatorna. Most két évtizeddel később a Viasat3 indítja el újra. Nagyon izgulok, hogy vajon milyen lesz – mert én közben egészen másmilyen lettem. Hogy egyebet ne is mondjak, tévét már egyáltalán nem nézek, konkrétan nincs is itthon kábel-előfizetésünk, mozi- és sorozatstreamek léptek a tévé helyébe az életemben. De az új Brigi és Brúnó kedvéért majd bekéredzkedek a szomszédhoz, vagy valami.

Másmilyen lett időközben a világ is. Lenyomtunk egy gazdasági válságot, épp benne vagyunk egy újban, volt egy kis világjárvány, van egy háború a szomszédban, és persze se Kanada, de főleg nem Magyarország nem ugyanaz a hely, mint húsz éve volt. Kicsit tartok is tőle, hogy sikerült kiszűrni Brigi és Brúnó magánéletéből a meglehetősen hervasztó mai valóságot, vagy ha sikerült, nem lesz-e épp ettől túl steril ez az élet. A rendező is, a színészek is erre a felvetésre azt mondták: a hősök beszélgetései most is róluk, a házasságról, a párkapcsolatról és olyan bosszantó-vicces, a középkorhoz kötődő kis privát ügyekről szólnak majd, amikbe nem tud beszivárogni a nyomasztó külvilág.

Van már pár fenn pár promóvideó a YouTube-on az új Brigi és Brúnóról, de ezeket nem merem megnézni. Inkább majd élesben döntöm el, milyen a ma már erősen negyven-pluszos Brigi és Brúnó az egykori huszonéves Brigi és Brúnóhoz képest. Herendi Gábor mindenesetre megnyugtatott minket: Szonja és Győző között pont ugyanúgy rotyog a kémia, mint annak idején. De nem is kellett ezt mondania; mi magunk is érzékeltük ezt a sajtóbeszélgetésen. Nincs erre tudományos magyarázat, de szinte tapintható a jelenség: ahogy ez a két ember egymás mellé kerül, valami a helyére kattan, és többek lesznek, mint két ember egymás mellett. És valami ilyesmiről szól egy jól sikerült hosszú házasság is.

Szóval mától a Viasat3-on minden ott folytatódik, ahol annak idején abbamaradt. Illetve dehogyis ott. Az egykori fiatal párból már középkorú pár lett, házasságuk, életük örömei, nyavalyái is velük változtak. Ami azért is jó, mert ahogy húsz éve pont egyidős voltam velük, most is az vagyok, sőt: ma is pont ugyanazzal a feleségemmel tudok majd leülni a tévébeli kor- és sorstársainkat nézni, akivel húsz éve is együtt néztük őket. Remélem, hogy jók lesznek ma is – szeretném, hogy azok legyenek!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli

További cikkeink a témában