Kalandos út, megannyi megrázkódtatás és mélypont után hozzád is közelebb kerülhet William Fitzsimmons és munkássága. Mi az ő története? Minden kiderül október 13-án az Akváriumban.
William Fitzsimmons amerikai énekes-dalszerző, zenei producer legutóbbi albuma, a Mission Bell kivételes lemez lett. A poklok poklát megélt művész, aki kitört az érzelmi mélységből és egészen a fellegekig meg sem állt, téged is magával ragad és örökre a rabjává tesz dalain keresztül! Ezt a különleges hangulatot és élményt mi biztosan akarjuk, így október 13-án ott leszünk az Akváriumban.
Mission Bell – avagy az új kezdet?
Az albumon szereplő dalok első változatát Fitzsimmons még 2017 nyarán, saját otthonában rögzítette, de időközben tönkrement a házassága, a nehéz és zűrzavaros időszak miatt a felvett anyag pedig valahogy elkallódott. 2018-ban Nashville-be utazott, hogy Adam Larry producerrel és néhány zenész barátjával közösen rekonstruálják az elveszett dalokat. Az egy hónapig tartó munka során tizenegy dalt vettek fel, melyek egy évtizedes házasságról, válásról, árulásról, megbékélésről, megbocsájtásról és az alapoktól való újjáépítésről szólnak.
A felvétel hangzása a lemezkészítés aranykorát idézi, amikor még a hangsávokat szalagra rögzítették, így minden úgy szólal meg, ahogy a stúdióban elhangzott, javítás, korrigálás, retusálás nélkül. Ez a hangkép tökéletesen megfelel annak az őszinte, kendőzetlen, személyes és intimitást sugárzó zeneiségnek, melyet William Fitzsimmons minden egyes dalában képvisel
Miről is van szó? Ezt hallgasd:
A Mission Bell előtti William Fitzsimmons-i élet
Az első nagylemeze az Until When We Are Ghosts 2005-ben jelent meg. Ezen az albumon található az egyik legnépszerűbb dala, a Passion Play.
2006-ban ezt a Goodnight követte, innen a Please Don’t Go című számot emelnénk ki.
Nem véletlen! Mindkét dal a mai napig kedvelt és ismerősen csenghetnek az ABC nagy sikerű kórházsorozata, A Grace klinika (Grey’s Anatomy) egy-egy kulcsjelenetéből is.
Érdekesség: első két nagylemezét, a 2005-ös Until When We Are Ghostsot és a 2006-ban megjelent Goodnightot akkori pittsburghi otthonában rögzítette, és elsőként csak 2008-as harmadik albumával (The Sparrow And The Crow) vonult stúdióba.
A tehetséges zenész nemcsak a válásával, de családjával, szüleivel, nagymamájával kapcsolatos dalokat is írt, ennek eredménye a 2015-ös Pittsburgh nevű album, amit a Pittsburgh, Vol. 2 követett 2016-ban. A rajongók testközelből is végig követhették Fitzsimmons zenei karrierjének alakulását, ugyanebben az évben megjelent első live albuma is, William Fitzsimmons Live címmel.
2016-ot pedig 2018 követte és a Mission Bell. Hallgasd, szeresd, éld át október 13-án az Akváriumban!
Őszinte, kendőzetlen, személyes és intimitást sugárzó: ő William Fitzsimmons
William Fitzsimmons 1978-ban született, és zenész, vak szülők gyermekeként nőtt fel Pittsburghben. A zene szeretetét tőlük örökölte, hiszen mindketten zenéltek, sőt, apja saját kezűleg házi orgonát is készített fiának. A kis William zongorázni és trombitálni tanult, majd autodidakta módon sajátította el a gitározás alapjait, emellett bendzsón, melodikán, ukulelén és mandolinon is kiválóan játszik.
Zenei pályafutására többek közt Leonard Cohen, Joni Mitchell és James Taylor volt nagy hatással, de mielőtt beindult volna karrierje pszichoterapeutaként dolgozott. Öt évig foglalkozott kábítószer-fogyasztókkal, bipoláris zavarral és krónikus skizofréniával diagnosztizált betegekkel, közben azonban ő maga is depresszióval, szorongással és családi problémákkal küzdött, többek közt emiatt is fordult a zene felé.
A cikk elkészítésében együttműködő partnerünk volt a Müpa.
(Fotó: williamfitzsimmons.com)