A karikagyűrűk esetében kétféle felületkezelést különböztetünk meg: az egyik a fényes, a másik pedig a matt, amely az utóbbi időben rendkívül nagy népszerűségre tett szert a párok körében. Ezért is gondoltunk arra, hogy a mai cikkünket ennek szenteljük, és részletesebben is megismerkedünk vele.

A matt felületkezelésnek többféle típusa létezik

 

Elég csak megnézned a Chimera Ékszer karikagyűrű kínálatát, és láthatod, hogy vannak köztük például olyanok, amelyeknek a felülete nagyon apró, finoman pontozott, amellyel egyfajta meleg és selymes érzetet kelt. Ezt a felületkezelés nevezzük selyem mattításnak.

 

Továbbá olyan gyűrűket is találhatsz, amelyek felszínének selymesen lágy a tapintása, és enyhe csillogás jellemzi. Ezek szatén mattítással készülnek, amelynek a teljes pompája a 3 milliméternél nagyobb felületeken érvényesül igazán.

 

De nem mehetünk el szó nélkül a jégmatt felületű gyűrűk mellett sem, amelyek kinézete a jégvirágos ablakokra emlékeztet. A felületkezelésük ugyanis meghatározott körkörös mozdulatokkal készül, méghozzá úgy, hogy körbehaladva a fém felszínén vékony kusza vonalakat húznak. Azt viszont fontos hozzátenni, hogy mindez nagy felületeken, minimum 4-5 milliméter szélességen mutat jól igazán.

 

Aztán ott vannak még a szálcsiszolt és átlósan szálcsiszolt felülettel készült darabok is, amelyeket véleményünk szerint nem kell túlmagyarázni. Az utóbbiak annyiban térnek el az előbbiektől, hogy a gyűrű felszínét díszítő vékony kis vonalak átlósan húzódnak.

 

A csillám mattítás is szót érdemel

 

Biztosan te is megfigyelted már korábban a tenger- vagy a folyóparton, hogy amikor rásüt a nap a forró homokra, meg-meg csillan egy-két homokszem.

 

Na mármost a csillám mattítást, vagy más néven homok mattítást, ugyanígy kell elképzelned. Azok az apró pontok, amelyek a gyűrű felszínén elhelyezésre kerülnek, selymesen csillogó hatást kölcsönöznek, miközben egy-egy kis pont megcsillan.

 

Főként azért is preferálják a legtöbben ezt a felületkezelést, mivel nagyobb felszínen és vékonyabb csíkon is egyaránt jól mutat a fényes felület mellett.

 

Nem csak a felületkezelés, hanem az anyagvastagság is fontos

 

A mindennapos igénybevételt egy karikagyűrű csakis akkor fogja bírni, hogy ha minimum 1,4-1,6 mm-es anyagvastagsággal rendelkezik, így ez alá nem érdemes menni.

 

Persze, ha a költségvetésetekbe ez nem fér bele, akkor természetesen szóba jöhetnek a vékonyabb gyűrűk is. Egy dolgot viszont mindenképpen szeretnénk leszögezni: ezeknek az ékszereknek az átméretezése hosszú távon sokszor nem megoldható.

 

A mai útmutatónk célja az volt, hogy megismertessünk a különböző matt felületkezelésekkel, és reméljük, hogy ez sikerült is. Abban az esetben, ha mégis lennének még kérdéseid, akkor ne habozz feltenni őket a fentebb már említett Chimera Ékszer munkatársainak, akik közül sokan több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek a karikagyűrűket illetően.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában
Vagány és érzéki dizájncuccok karácsonyra, amivel tuti meglepetést okozol
Hirdetés