Itt a tavasz, ami annyit jelent, hogy végre többet süt a nap, és kellemesebb a hőmérséklet, emiatt szívesebben időzünk a szabadban. A napfény azonban nemcsak áldás, hanem átok is egyben, hiszen az UV-sugárzás köztudottan ártalmas a bőrre.

Persze nem arról van szó, hogy a négy fal közé húzódva kellene élni az életünket, nyugodtan élvezzük a természetet, csak épp ne feledkezzünk meg a védekezésről. Ezzel kapcsolatban vesszük most sorra a legfontosabb tudnivalókat.

 

Mivel védekezhetünk az UV-sugárzás ártalmai ellen?

 

A legegyszerűbb, ha speciális kozmetikumot, például a Helia-D fényvédő krémjeit használjuk. Ezek a készítmények olyan összetevőket tartalmaznak, amelyek kiszűrik az UV-sugarakat, így azok nem károsítják a bőrünket. Egy széles spektrumú fényvédő az UVA és UVB sugaraktól is megóv, így – amennyiben a megfelelő mennyiségben és gyakorisággal használjuk – biztonságosan tartózkodhatunk a napon.

 

A kellemes tavaszi és őszi időben még alacsonyabb az UV-sugárzás, viszont nyáron gyakran eléri az erős, vagy akár az extrém erős szintet, ilyenkor már érdemes kerülni a direkt napfényt és árnyékban maradni.

 

A testünket el tudjuk fedni ruházattal, de a szabadon maradó bőrfelületekre mindenképp használjunk fényvédőt. Ez különösen igaz az arcra, amit tulajdonképpen egész évben ér a napfény, így a fényvédő arckrémnek a reggeli rutin alapdarabjának kell lennie.

 

Mikor kell fényvédőt használni?

 

A válasz ennél egyszerűbb nem is lehetne: minden egyes nap. Igen, a tél közepén is, és akkor is, ha borult az égbolt és esik az eső. Az UV-sugarakat ugyanis a felhők sem tartják teljesen vissza, és téli álmot sem alszanak.

 

Azt pedig már több kutatás is bebizonyította, hogy a napsugárzás az egyik legfőbb bőröregítő faktor, ezért ha szeretnénk megőrizni arcunk fiatalos kinézetét és késleltetni a ráncok kialakulását, akkor semmiképp se feledkezzünk el a rendszeres fényvédőzésről.

 

Mennyit vigyünk fel belőle?

 

Az élet sok területére érvényes “a kevesebb néha több” elv, de a fényvédelemre ez speciel pont nem igaz. Míg egy sima hidratálóból általában elegendő egy borsónyi mennyiség az egész arcra, addig a fényvédő krémből ennél lényegesen több, körülbelül egy ötforintos nagyságának megfelelő (vagy ha úgy könnyebb, negyed teáskanálnyi) mennyiség szükséges egy-egy alkalomra.

 

Lehet, hogy ez elsőre meglepően soknak tűnik, de bizony ennyire van szükség ahhoz, hogy a termék a csomagoláson feltüntetett faktorszámú védelmet garantálni tudja. Ha nehezebben szívja be a bőrünk, akkor érdemes több részletben felvinni, és az egyes rétegek között várni pár percet, amíg beszívódik.

 

Ha sokat tartózkodunk a szabadban, 3-4 óránként javasolt újra felvinni az említett adagot, hogy biztosítsuk a bőrünknek a folyamatos védelmet.

 

Hány faktoros terméket válasszunk?

 

Erre a kérdésre viszont nyugodtan lehet azt válaszolni, hogy “minél több, annál jobb”. Célszerű legalább SPF 30-as faktorszámú készítményt használni, de tavasztól őszig jobban járunk, ha SPF 50 vagy 50+ termékre váltunk.

(Szponzorárt tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Itt az a Xiaomi, ami szembeszáll a csúcstelefonokkal

További cikkeink a témában
Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli
Hirdetés