Mivel a hölgyek szeretnének minél inkább tetszeni a férfiaknak, sokat hajlandóak áldozni a megjelenésükre. Az erősebbik nem pedig általában elgyengül egy igéző tekintettől, éppen ezért nem véletlen, hogy napjainkban oly nagy divatja van a műszempilláknak.

Manapság már egészen természetes hatásúak is lehetnek, ha megfelelő alapanyag kellő szempillaépítési gyakorlattal párosul. Ha naprakész tudásra vágysz e téren, érdemes elvégezni a Spirit Akadémia műszempilla-építő tanfolyamát. Itt egy 1 napos képzésen megtanulhatod a 2D-s pillák szálankénti felhelyezését, valamint a 3D-s multi pick-up technikát, illetve a fanolást.

 

Ehhez el kell, hogy sajátítsd az 1D-s ismereteket is, hiszen kellő alapozás mindenképp szükséges. Jó hír, hogy online szerezhetsz naprakész tudást. Addig is hoztunk egy kis ízelítőt, amivel nem árt tisztában lenni, ha ezen a területen szeretnél elhelyezkedni.

 

Miből készül a műszempilla?

 

A pillák készülhetnek műanyagból, valamint silk vagyis selyem, illetve műnerc bevonattal. Ez utóbbi az úgynevezett mink, amely matt és a vége elvékonyodik, ennek köszönhetően göndörödik is. A selyem ezzel szemben fényesebb és teljes egészében elvékonyodik. Ezenkívül léteznek még tollból, hajból és papírból készült műszempillák is.

 

Az alkalmi pillák jellemzői

 

Vannak alkalmi műszempillák, melyeknek létezik soros, félsoros és mágneses változata is. A soros esetében a pillák egy gumicsíkra vannak rögzítve ragasztóval. Ezt lehet a legegyszerűbben felhelyezni, de maximum 1 napig tart, és a hatása is a legkevésbé természetes. A félsoros is ehhez hasonló, azzal a különbséggel, hogy a szem közepén ér véget. A mágneses típusnál apró mágnesekkel valósítható meg a rögzítés, melyek a műpillákon találhatók. Aludni nem tudunk benne ugyan, de előnye, hogy többször lehet használni.

 

Amit a tartós műszempillákról tudni érdemes

 

Ezek a pillák, ahogy a nevük is jelzi, már tartósak. Megkülönböztetünk tincses műszempillákat, amelyek tincsenként kerülnek ragasztóval a saját szempillákra, és akár 2 hétig is fent tudnak rajtuk maradni. A szálas típus már 1 hónapig is bírhatja, és nem is kell lecserélni, elég csak tölteni. Ez már nagyon természetes hatású műszempilla, de a legidőigényesebb is, ugyanis szálanként ragasztják fel mindet.

 

A legtermészetesebb a volumenizált pilla, ahol a szálak nagyon puhák, és kis csoportokban kerülnek fel, így dúsabb hatás érhető el velük.

 

A felhelyezést követően

 

Cianoakrilát ragasztóval helyezik fel a műszempillákat, és nedvesség hatására kötnek meg maximum 48 óra alatt. Figyeljünk arra, hogy 2 napig, vagyis a végleges száradásig ne érje víz, gőz és hő. Kerülni kell a szolit, és óvatosan lehet főzni, sütni, hajat szárítani vagy zuhanyozni. A későbbiek során ne használjunk szempillaspirált, de nyugodtan sminkelhetünk. Arra ügyeljünk, hogy csak olajmentes sminklemosót alkalmazzunk. Mossuk a pillákat rendszeresen babasamponnal, és szöszmentes kendővel töröljük szárazra. Ne tépkedjük, ne dörzsöljük, és ha minderre figyelünk, akár 4-5 hétig is bírni fogják!

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton

A futás nem csak a rekortánpályán kezdődik! Íme az NN Ultrabalaton két magyar ultrafutójának edzéstippjei

Ha fotós csúcstelefont keresel, a Xiaomi 15 sorozatnál ne keress tovább!

További cikkeink a témában