Sokakban felmerülhet a kérdés, egyedül vagy egy hozzá szorosan kötődő személlyel vegyen-e részt családállításon. Közvetlen családtaggal részt venni egy családállításon erőteljes tapasztalat lehet, de alaposan mérlegelni kell, hogy a kapcsolat dinamikája alkalmas-e erre.

Az viszont tény, hogy akár családtaggal, akár egyedül vesz részt valaki, a családállítás lehetőséget ad arra, hogy mélyebben értse meg a saját élethelyzetét és családi rendszerét.

 

Most Budapesten az Orosz Balázs-párterápia, egyéni konzultáció, családállítás, coaching segítségével találhatsz megoldást a generációkon keresztül öröklődő mintázatok megfejtésére.

Hiedelmek és tévhitek a családállítással kapcsolatban

A családállítás módszere körül számos hiedelem, előítélet alakult ki. Egyesek misztikus, ezoterikus gyakorlatként tekintenek rá, míg mások pszichológiai alapokra helyezik. Az igazságot talán a kettő között találjuk.

A családállítás nem helyettesíti a pszichoterápiát és nem is varázslat. Anélkül működik, hogy hinnénk a felsőbb energiák spirituális megközelítésében. A csoportdinamika, a szerepek és a szimbolikus megjelenítés révén tárulnak eléd az igazságok.

Érdemes-e közvetlen családtaggal részt venni családállításon?

 

A családállítás módszere egyre népszerűbb a lelki fejlődést keresők körében. Feltárja a családi rendszerben meglévő láthatatlan mintázatokat, érzelmi blokkokat, melyek akadályozzák az egyén harmonikus életvezetését. Gyakran felmerülő kérdés, érdemes-e közvetlen családtaggal részt venni a családállításon. A válasz nem egyértelmű, hiszen ez függ az adott helyzettől, az érintettek kapcsolatától, valamint céljaiktól.

 

Amikor közvetlen családtagok vesznek részt az állításon, az mélyebb megértést és erőteljesebb érzelmi reakciókat válthat ki. Ez kihívásokkal járhat, hiszen ha az érintettek között erős ellentét, feszültség, netán fájdalmas kapcsolat van, az állítás során felszínre törő érzések növelhetik a konfliktusok forrását. Ezért nem mindig ajánlott közvetlen családtaggal menni. Ám, ha mindketten készen állnak a közös feldolgozásra, akkor a közös részvétel pozitív segítség lehet.

 

Kik vesznek részt egy családállításon?

A családállítást egy tapasztalt facilitátor vezeti, aki segít a résztvevők problémáit feltárni és megtalálni az összefüggéseket. Maga az állítás csoportban zajlik, ahol a résztvevők többnyire aktív szereplők és képviselik az állítást kérő családtagjait, vagy az életében fontos szerepet betöltő elemeket, érzelmeket, eseményeket.

A képviselők az esetek többségében meglepően pontosan érzik meg az adott szerep által közvetített érzéseket, dinamizmusokat, melyek segítségével az állító jobban megértheti a saját helyzetét, elakadását.

A családállítás hatékonysága az érintettek nyitottságán és a szakértő vezetésen múlik. Bár mély érzelmek és felismerések születhetnek, az igazi eredményhez a hétköznapok során is dolgozni kell a feltárt problémákon. Ebben pedig egy mentálhigiénés szakember, coach lehet a segítségedre.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában