A régi OKJ megszűnésével a szakképzési rendszer átalakult, de továbbra is lehet jelentkezni felnőttképzésekre. Ezek olyan tanfolyamok, ahol gördülékenyen zajlik az oktatás – jellemzően hétvégi napokon, és a végén bizonyítványt is lehet szerezni. Karrierváltók és jelenleg útjukat keresők egyaránt jelentkezhetnek.  

Vannak igen érdekes szakmák, amelyek népszerűek – nem mellesleg hasznosak, sőt még jól is lehet velük keresni. Az Alfakapos.hu Állatorvosi asszisztens szakképesítés tanfolyama például az egyik a sok közül, amelyre érdemes beiratkozni, hiszen az adott területen jó szakemberekből hiány van.

 

Ha szereted az állatokat és az egészségügyi dolgoktól sem riadsz vissza, ideális lehetsz állatorvosi asszisztensnek. Nézzük, mit is kell itt pontosan csinálni nap mint nap!

 

Az állatorvosi asszisztens feladatai

 

Az állatorvosi asszisztens egy olyan személy, aki a rendelőben az állatorvos irányítása, felügyelete mellett dolgozik. Feladatai nem csupán az adminisztrációban merülnek ki, hanem nagyban is hozzájárul ő is ahhoz, hogy a kisállatkák egészségesen távozzanak a kezelés végén.

 

Néhány tipikus feladat:

 

  • Betegvizsgálat, diagnosztizálás
  • Részvétel a szűrővizsgálatokban
  • Az egyszerűbb betegségeket ő maga is kezelheti – az orvos utasításai alapján
  • Gyógyszereket, injekciókat ad be
  • Műtéteknél segédkezik
  • Laboratóriumi vizsgálatokat végez, mintavételben segédkezik

 

Sajnos előfordul az is, hogy a beteg állatot már nem sikerül megmenteni, ilyenkor a kórboncolás is az asszisztens egyik feladata.

 

Hol lehet ezt megtanulni?

 

Mivel látható, mennyi speciális dolga lehet egy állatorvosi asszisztensnek, csak az tölthet be ilyen munkakört, akinek van ehhez megfelelő végzettsége. Az Alfakapos.hu-nál indított képzés ezt szolgálja.

 

A jelentkezés feltétele az érettségi és az egészségügyi alkalmasság. A tanfolyam díja részletekben is fizethető, és kedvezmények is vannak.

 

Az elméleti órák online lesznek, előre egyeztetett időpontban. Az oktatók rendkívül segítőkészek, lehet tőlük bármikor kérdezni, számos jegyzetet is a rendelkezésre bocsátanak.

 

Kihelyezett szakmai gyakorlat is van: egy állatorvosi rendelőben kell szakmai irányítás mellett elsajátítani a tudnivalókat. Maga a képzés körülbelül 6 hónapot vesz igénybe, és házi vizsgával zárul, amelyről tanúsítványt kap a hallgató.

 

Hogyan lehet bizonyítványt szerezni?

 

Az új jogszabályok alapján a képzőintézmények csak az oktatást vállalják, vizsgázni egy külön szervnél kell. Erre jöttek létre az akkreditált vizsgaközpontok. A tanfolyam befejeztével lehetőség nyílik itt letenni a szakképesítő vizsgát.

 

A megmérettetés során írásbeli feladatok is lesznek, valamint egy projektfeladatot kell elvégezni: erre az oktatók felkészítik a résztvevőket. A vizsgának azonban külön díja van, ezzel is kalkulálni kell a jelentkezéskor.

 

Amennyiben sikeresen veszi valaki az akadályokat, államilag elismert bizonyítványt szerezhet, amelynek birtokában megkezdheti a munkát egy rendelőben állatorvosi asszisztensként.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

További cikkeink a témában
Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli
Hirdetés