A téli időszaknak is megvannak a maga veszélyforrásai, azonban nyáron sem lehetünk nyugodtak, ugyanis ekkor is számos veszély fenyeget minket és családtagjainkat. A meleg csak az egy ezek közül, mellette van még pár dolog, amire oda kell figyelnünk.

A Genertel Biztosító balesetbiztosítása a nyári balesetek során is pénzügyi védőhálót nyújt. Habár a biztosítás nem tudja megakadályozni a baleset bekövetkeztét, azonban baj esetén anyagi segítséget jelent, mely nagyon sokat számít, ha például keresőképtelenek leszünk a sérülés következtében napokra vagy hetekre. Emellett a gyerekek szempontjából is hasznos.

 

Kerékpáros balesetek

 

Nyáron egyre többen váltják le az autót biciklire. Ráadásul a gyerekek is előszeretettel kerekeznek a szünidő alatt. Autósként arra kell ügyelnünk, hogy megfelelő távolságot tartsunk a biciklisek mellett elhaladva. A gyerekek esetében célszerű ennél nagyobbat is hagyni, illetve nem nagy sebességgel előzni, mivel könnyen megijeszthetjük őket.

 

Ha mi magunk pattanunk bicajra a családdal, akkor ügyeljünk rá, hogy az összes kerékpár jó állapotban legyen, illetve kellőképp felszerelt legyen lámpákkal, fényvisszaverőkkel. Ha sokat járunk a természetben, akkor nem árt, ha kullancseltávolító csipeszt is magunkkal viszünk. A bicajt tekerve sokszor nem is érezzük milyen meleg van, így feleslegesnek érezhetjük a sapka vagy a naptej használatát. Ez viszont könnyen leégéshez vagy napszúráshoz vezethet.

 

Baleset esetén fel kell vennünk a sárga láthatósági mellényt és megállítani a forgalmat. Figyelmeztessük sérültet, hogy lehetőleg ne mozogjon és amennyire lehet, rögzítsük a fejét. Hívjuk a mentőket és maradjunk a helyszínen.

 

Vízparti balesetek

 

A strandolás kapcsán az egyik legfontosabb szabály, hogy tilos felhevült testtel a hideg vízbe ugrani. Ha alacsony a vízszint vagy nem tudjuk mennyire mély, akkor semmiképp ne ugorjunk fejest a vízbe. Sajnos minden évben hallani ilyen jellegű balesetekről, melyeknek nem ritkán bénulás a vége.

 

A másik vízparti veszélyforrás a túl mély vízbe való ugrás és ezáltal a fuldoklás. Ekkor logikusnak tűnik, hogy ösztönösen a fuldokló után vetjük magunkat, hogy megmentsük. Ezt viszont nem javasolják a szakemberek, mivel a bajba jutott könnyen leránthatja még a legjobb úszókat is. Emiatt inkább legyen kéznél valamilyen mentőeszköz, amit a vízbe tudunk dobni és hívjuk a vízi mentőket.

 

Az autóban bekövetkező rosszullét

 

Ha egy másik autóssal szemmel láthatóan valami nem stimmel, például kacsázik a gépjárművel, áttér a másik sávba, akkor először apró tülköléssel figyelmeztessük. Ha csak elaludt, akkor ennyi is elég lehet, hogy felébredjen. Ha előttünk halad az autós, akkor a vészjelzővel figyelmeztessük a mögöttünk lévőket, hogy ne akarjanak gyors előzésbe kezdeni.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában
Luxus ízek, felejthetetlen pillanatok – Így válassz tökéletes szeszes italt karácsonyra
Hirdetés