Azt jól tudjuk, hogy a gyermekek számára milyen fontos a játék, azon belül pedig a társasjátékozás is. És azt vajon tudjuk, hogy még a felnőttek számára is egy sor előnye van ennek a tevékenységnek? Bizony, még néha a komoly urak számára is hatékony stresszlevezetést jelenthet egy kellemes társaságban játszott játék. Lássuk, miért!

Milyen játékok lehetnek jók a felnőttek számára?

 

Általában véve elmondható, hogy nem csupán a társas, hanem mindenféle játék pozitív hatással van a felnőttek mentális egészségére. A társasjátékokat azért emelhetjük ki mégis a sorból, mert több készség fejlesztésére is alkalmasak, miközben a szociális kapcsolataink is javulhatnak általuk.

 

Emellett azonban előnyösek azok a játékok is, amelyeket a szabadban, testmozgással egybekötve tudunk végezni. A keresztrejtvények és a hozzájuk hasonló feladatok megoldása pedig a szellemi felfrissülést szolgálhatja.

 

A lényeg, hogy lehetőség szerint ne az online tér vagy a videójátékok világa legyen az, ahol a kikapcsolódást keressük, mert egészen másfajta ingerekre is szükségünk van, amit az “analóg világban” találunk meg.

 

A társasjátékok előnyei

 

A gyermekek esetében talán sokkal nyilvánvalóbb, hogy mik a társassal való játék pozitívumai. Új készségeket és tudást sajátíthatnak el, fejlesztik a szociális kapcsolataikat, javul az együttműködési készségük és az érzelmi intelligenciájuk is. A pszichológiai kutatások pedig rámutatnak arra, hogy mindez a felnőttekre is igaz.

 

Tehát ha társasjátékkal játszunk, akkor javul a stratégiai és logikai gondolkodásunk, a reakcióidőnk vagy a nyelvi kifejezőkészségünk – attól függően, hogy milyen játékra esik a választásunk.

 

Léteznek olyan társasok is, amelyek segítségével könnyebben beszélhetünk az érzéseinkről, vagy gyakorolhatjuk az empatikus készségeinket. Ezek kifejezése a férfiak számára sokszor nehezebb lehet, mivel a társadalmi elvárások azt sugallják, hogy nem férfias dolog az érzésekről beszélni, holott ez korántsem igaz. Így tehát egy jól kiválasztott társassal a játék biztonságos közegében küzdhetjük le az ilyen jellegű kommunikációs akadályokat, miközben jól szórakozhatunk, és észrevétlenül alakítjuk ezeket az adottságainkat.

 

Játék és napi rutin

 

Ha szeretjük a munkánkat, és teljesen el tudunk benne merülni, akkor azon szerencsés emberek közé tartozunk, akik számára a munka hasonlít a játékra. Ilyenkor az idő múlását sem érezzük annyira, a tevékenységünk pedig megelégedéssel és boldogsággal tölt el, vagyis “játék-üzemmódban” vagyunk.

 

A társasok szerepe megjelenik a stresszoldásban is. Ha be tudjuk építeni a napi rutinba a játékkal töltött időt is, akkor hatékony lépéseket teszünk a mindennapos stressz oldása érdekében. A szeretteinkkel együtt töltött minőségi idő pedig feltölt majd, így rövidesen érezni fogjuk áldásos hatását.

 

A SAS és KOS, a tárSASjátéKOS széles kínálata pedig gondoskodik arról, hogy a társasjáték szórakoztató, izgalmas és feledhetetlen perceket szerezzen mindenkinek.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Minden héten jobbat akar csinálni – Interjú Sváby Andrással

Mutatjuk, hogyan vásárolj a dm-ben úgy, mint egy profi

Ha fotós csúcstelefont keresel, a Xiaomi 15 sorozatnál ne keress tovább!

További cikkeink a témában