
A térd az egyik legösszetettebb, leginkább terhelt és egyben az egyik legsérülékenyebb ízületünk. Amíg nem érezzük a fájdalmat, addig általában tudomást sem veszünk róla, sőt, még az enyhébb jelzések felett is könnyen szemet hunyunk.
Főleg a férfiakra jellemző (bár néhány nő is hasonlóan viselkedik), hogy csakis akkor veszik tudomásul a problémát, amikor már elviselhetetlen a fájdalom – ilyenkor viszont már egy-egy krém vagy házi praktika aligha oldja meg a gondot.
Ebben az esetben már sokszor csak a komolyabb megoldások hoznak enyhülést: sokan orvoshoz fordulnak, de akár a neurológiai kezelés is szóba jöhet.
Mitől fájhat a térdünk?
A térd fájdalma kapcsán a legtöbben gyulladásra vagy sérülésre asszociálnak – ez valóban lehet ok, de sok esetben nem ez áll a háttérben.
Gyakori, hogy egy korábbi sérülés miatt tapasztaljuk a kellemetlenségeket, ráadásul nem is biztos, hogy ezek konkrétan a térd területét érintették. Akár egy múltbéli bokaficam, derék- vagy medenceprobléma is lehet a kiindulópont, illetve a rossz tartás, hosszas ülés, túlterhelés vagy ismétlődő mozgások is szerepet játszhatnak a fájdalom kialakulásában.
Sokan azt gondolják, hogy az ilyen jellegű problémákat nyújtással könnyen meg lehet oldani, de ez nagyon ritkán vezet eredményre, és akkor is általában csak tüneti enyhülést hoz. A probléma oka mélyebben, az idegrendszer működésében keresendő.
Átfogó megoldásokra van szükség
A testünk egy rendkívül bonyolult rendszer, ahol minden mindennel kapcsolatban áll: az izmok, az inak, az ízületek és az idegek működése összekapcsolódik. Utóbbiról tudni kell, hogy egy régi sérülés nyomán előfordulhat, hogy az agyból “hibás” jelek érkeznek a mozgatóelemek felé – ilyenkor kialakulhat egy rossz mozgásminta, ami egy idő után fájdalomhoz vezet.
Emellett az izmok feszességének okát sok esetben nem a szövetek szintjén kell keresni, ugyanis az idegrendszer a kiindulópont: ez gyakorlatilag az agyunknak egyfajta védekezőreakciója. Ilyen helyzetekben hiábavaló a hengerezés és masszírozás, hiszen az idegek újra és újra ki megteremtik majd a rendellenesen feszes állapotot, tehát csak ideig-óráig hozhatnak enyhülést az említett kezelésmódok.
Van, amikor új szemlélet kell
A fentiek alapján már sejthető, hogy miért nem reagál a térdfájdalom a hagyományos kezelésekre bizonyos esetekben. Ilyenkor a probléma megoldásához újfajta szemléletre van szükség: a neuroreset.hu terapeutája, Kövesi Gábor pontosan ezt képviseli.
Az ő speciális, egyénre szabott kezelései nemcsak a tüneteket fedik el, hanem segítenek helyreállítani a tévesen rögzült idegrendszeri programot, ami által a probléma valódi gyökerét szünteti meg. Ez a hozzáállás rengeteg olyan emberen segített már, akiknek a hagyományos módszerekkel nem sikerült enyhíteni a fájdalmakat.
Ha valaki is küzd krónikus vagy akut jellegű térdfájdalmakkal, akkor mindenképp érdemes felvenni az említett személlyel a kapcsolatot és egyeztetni vele a lehetséges megoldásokról.