Ha ilyen magabiztosan játszunk Montenegró ellen, akkor még a(z elő)döntő is összejöhetett volna.

Nem jött össze az olimpiai bajnoki címvédés, hiába végeztünk csoportunk élén, a negyeddöntőben büntetőkkel kikaptunk Montenegrótól, így jöhettek a Brazilok az 5-8. helyért, akiket a csoportkörben 10–6-ra egyszer már megvertünk ezen az olimpián.

A srácok komolyan vették a meccset, és ez tök jó. Jól játszottunk, és nem adtunk túl sok esélyt a házigazdáknak – az első félidőt például 7–1-gyel zártuk. Minden nagyképűség nélkül mondhatjuk, hogy játéktudásban messze nem voltak velünk egy szinten a mérsékelten bombaerős brazilok, akik csak szenvedtek a medencében. Az harmadik negyedben kicsit kiengedtünk, de így is nagyarányú győzelemmel zártuk a meccset: 13–4.

Vagyis a görög–spanyol párharc győztesével játszunk az ötödik helyért. A lányok pénteken a bronzért mennek az oroszok ellen, és mi számítunk az esélyesebbnek.

Magyarország–Brazília 13–4 (4–1, 3–0, 4–3, 2–0)