Az angol sajtó úgy ír a Sheffield Wednesday továbbjutásáról, mint minden idők egyik legnagyobb fordítása.

Az angol harmadosztály rájátszásában a Sheffield Wednesday a Peterborough elleni párharc első meccsét 4–0-ra elveszítette, tehát túlzás nélkül csodára volt szüksége a visszavágón.

A csoda pedig megtörtént a második meccsen. A Sheffield a visszavágón 25 perc után már két góllal vezetett, és végül a 98. percben berúgta a hosszabbítást érő negyedik gólt is. A hosszabbításban a Peterborough betalált, jött viszont még egy hazai gól,

120 perc után 5–1 volt eredmény, tizenegyesek döntöttek. Egyetlen tizenegyes maradt ki, a Sheffieldből senki sem hibázott, így a Wednesday bemutatta az angol foci történetének egyik legnagyobb fordítását, és bejutott a rájátszás döntőjébe.

Összefoglaló:

Angol harmadosztály, rájátszás

Sheffield Wednesday–Peterborough 6–1 – tizenegyesek után
Gólszerző: Smith (9.), Gregory (25.), James (71.), Palmer (90+8.), Peterson (112.) ill. Gregory (105 – öngól)
Továbbjutott: 6–5-s összesítéssel a Sheffield Wednesday

Ez is érdekelhet:

Mourinho a Romával is történelmet írt

Európai kupacsapat lett a Romából José Mourinhóval.

95. percben szerzett góllal jutott be az Európa-liga döntőjébe a Sevilla

Hosszabbítás döntött a Sevilla és a Juventus visszavágóján, a spanyolok örülhettek.

(Fotó: Getty Images)