Már nyolc pont az előnye a Barcának a La Ligában.

A La Liga-forduló meglepetése volt, hogy a Real Madrid kikapott a Mallorca otthonában. A középmezőnybe tartozó Mallorca egy Nacho-öngóllal győzte le a bajnokot, a Madrid tizenegyesből sem tudott betalálni, miután Asensio büntetőt hibázott.

A Real Madrid után jött a Barcelona meccse. Xavi csapata annak a lehetőségével fogadta a Sevillát, hogy ha nyer, akkor nyolc pontra elhúz a legnagyobb riválisától. Az első félidőben még bírta a Sevilla, a másodikban azonban már jött a Barca-henger. Jordi Alba, Gavi és Raphinha góljaival simán nyertek a katalánok.

20 forduló után így már nyolc pont a Barcelona előnye a La Ligában a második Real Madrid előtt, a harmadik továbbra is a Real Sociedad, hat pontra a tavalyi bajnoktól.

Ez is érdekelhet:

Gólt szerzett a rákbetegségből felépülő Dortmund-csatár

Reményt szeretne adni ezzel a visszatéréssel.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Sallai Roland csapata őrült meccsen, hosszabbítás után ejtette ki a Juventust a BL-ből

Keane a Fradi sorsdöntő visszavágója előtt: Én és a futballisták is tudják, mi kell a győzelemhez

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
18% 1-3 éve
20% 4-7 éve
12% 8-10 éve
43% +10 éve
Mennyire ismered a legkedvencebb magyar süteményeket?
Hirdetés