A Cincinnati Bengals 18 pontos hátrányból állt fel a Chiefs ellen az NFL-konferenciadöntőben, bejutott a Super Bowlba.

A címvédő Tampa Bay az előző héten kiesett egy végletekig izgalmas meccsen, és a konferenciadöntőkben sem lehetett panasza az NFL-drukkereknek. A Kansas City Chiefs és a Cincinnati Bengals meccsén a Patrick Mahomes vezette Chiefs hibátlanul kezdett. A Kansas az első három drive-jából touchdownt ért el, a futások és a passzjáték is kiválóan működött, el is húzott 21–3-ra a Chiefs. A félidő vége előtt aztán szerzett a Bengals is egy TD-t, 21–10 volt az állás.

A meccs első TD-je, Tyreek Hill kapta el Mahomes passzát:

A félidő után egy teljesen más meccs következett, a Chiefsnél befagyott a pontgyár, mindössze három pontot szerzett már csak a Kansas. Ez nagyban a feljavult Bengals-védelemnek volt köszönhető, Mahomeshoz folyamatosan odaértek. Támadásban is sokkal hatékonyabb lett a meccs második szakaszában a vendég csapat, Burrow vezetésével pedig a pontok is jöttek. 24–24 volt négy negyed után az eredmény, vagyis jött a hosszabbítás. A pénzfeldobást a Chiefs nyerte, de a Kansas eladta a labdát az első támadása során, így a Cincinnatinek elég volt egy mezőnygól is.

Egy sikeres támadás végén 31 yardról Evan McPherson nem hibázott, berúgta a meccsnyerő mezőnygólt. A Cincinnati Bengals bejutott a Super Bowlba.

McPherson mezőnygólja:

A Bengals ellenfele a Super Bowlban a Los Angeles Rams lesz, Staffordék a San Franciscót verték a másik konferenciadöntőben 20–17-re.