Állított föld–föld rakéták, ágyúgolyók, lábbal röppályára állított bombák a műfaj Beethovenjeitől. Hinnéd, hogy kapus is van közöttük?

  1. 10 / 10

    Alvaro Recoba

    1997. augusztus 31-én az Inter–Brescia Serie A-bajnokin egy bizonyos Ronaldo bemutatkozását homályosította el az akkor teljesen ismeretlen 21 éves uruguayi fiatalember, aki csereként beállva lőtt két elképesztő gólt – közte egy szabadrúgást jó harmincról. Ha Diego Maradonához isten kezét, hozzá isten bal lábát köthetjük; bár nem tartozott a szűk elithez, pontrúgásaitól összerezzentek az ellenfelek.

  2. 9 / 10

    Michel Platini

    A Juventus és a francia válogatott háromszoros aranylabdás legendája, minden idők talán legnagyobb francia futballistája, korának pontrúgó királya számos gólt szerzett állított labdából. Emlékezetes ágyúzása közé tartozik az 1984-es Európa-bajnokság döntőjében szerzett találata.

  3. 8 / 10

    Rogério Ceni

    Mindjárt egy kakukktojás, a brazil játékos ugyanis kapusként tengeti mindennapjait. Annak sem éppen átlagos, de paraguayi kollégájához, José Luis Chilaverthez hasonlóan nevét elsősorban szabadrúgásairól és tizenegyeseiről jegyezte meg a futballvilág – pláne, hogy ő a labdarúgás történetének legeredményesebb kapusa. Pályafutása során eddig összegereblyézett 109 gólját sok-sok csatár megirigyelhetné, és még nincs vége, hiszen negyvenévesen is aktív.

  4. 7 / 10

    Andrea Pirlo

    A Milanban rémisztgette kezdetben a kapusokat a bármely szögből és távolságból szemrebbenés nélkül útnak indított, fura, kacsázó röppályára állított rakétáival. Később a válogatottban és a Juventusban fejlesztette tökélyre ezt a fajta technikát és hozta rá a frászt az épp aktuális célpontra.

  5. 6 / 10

    Roberto Carlos

    „Az ész vagy az erő” – mondogatták gyakran a kommentátorok a Real Madrid mérkőzésein, amikor Zinedine Zidane és ő álltak a labda mögé. Nyilván a vastag combú bombázó tartozott utóbbi kategóriába. Akkora erővel (és olyan messziről nekifutva), mint Roberto Carlos, nagyon kevesen voltak képesek lőni, nem csoda, hogy ódzkodtak az ellenfelek a sorfalba állástól. Ugye mindenkinek megvan minden idők talán legnagyobb szabadrúgásgólja, amelyről még fizikusok is vitatkoztak?

  6. 5 / 10

    Alessandro Del Piero

    Nem egy társaságban emlegették Del Piero-szögként a jobblábas focisták számára legideálisabb helyet úgy 20–22 méterre a kaputól, ami sok mindent elárul a Juventus történetének legeredményesebb játékosáról, aki gyakorlatilag oda rúgta a labdát, ahová akarta.

  7. 4 / 10

    Arthur Antunes Coimbra, Zico

    A brazil csillag elsőként emelte művészi szintre a szabadrúgásokat. Rengetegen próbálták utánozni tökéletesre fejlesztett mozdulatait, ahogy szinte álló helyzetből, gyilkos erővel és/vagy finesszel kapura küldi a labdát. A szakma első igazi mestereként tekintettek rá.

  8. 3 / 10

    David Beckham

    Mondták, mondják róla, hogy nincs fejjátéka, nem tud cselezni, lassú, védőmunkája alig értékelhető, bal lábát csak egyensúlyozásra használja – mégis a világklasszisok közé sorolták pályafutása csúcsán. Miért? Ahogy ő tekerte be a kiflit a jobbszélről, szögletből vagy a tizenhatos környékéről (leginkább a kapuba), arra kevesen voltak képesek.

  9. 2 / 10

    Szinisa Mihajlovics

    Listánk harmadik ballábas labdarúgójáról bármelyik szerbiai ágyúmúzeumot elnevezhetnék, ha létezne ilyen. Karrierje során 30 körüli szabadrúgásgólt jegyzett a lőlapja, az olasz bajnokságban máig ő tartja a rekordot ebben a kategóriában. Egy Lazio–Sampdoria mérkőzésen például mesterhármast ért el, könnyedén kitalálhatjuk, hogyan született a három találat.

  10. 1 / 10

    Juninho Pernambucano

    A brazil középpályás első helye vitán felüli. Lyonban eltöltött évei alatt negyvenszer volt eredményes ebben a műfajban, de úgy, hogy ötvenszázalékos sikerességgel értékesítette a szabikat, amelyek számára tizenegyessel, az ellenfélnek kivégzéssel értek fel. A távolság mint olyan, nem volt tényező neki, egyszer például a félpálya közeléből talált be a Ligue 1-ben. A szívbajt hozta a kapusokra, amikor a ketrecük közelébe keveredett. Egyedi, utánozhatatlan stílussal lövöldözött: a labdát úgy rúgta meg, hogy ha az kapura tartott, gyakorlatilag nem volt esély a hárításra.

    (Fotók: Europress/Getty)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Élőben nézheted Marozsán Fábián negyeddöntős meccsét

Guardiolának van miért aggódnia a szezon egyik legfontosabb meccse előtt

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés