Az a kettő meg a kiesés ellen küzdő Monacóban rúgja a bőrt.

Az eddig is egyértelmű volt, hogy a PSG-t nem a Ligue 1-re találták ki, hanem a BL-re rakták össze, nem véletlenül vezetik a bajnokságot – a vesztett pontokat tekintve – 16 ponttal. Most itt van számokban is, mekkora a szakadék.

A L'Équipe a havi bruttó fizetéseket szedte össze, és kiderült,

a francia liga 15 legjobban fizetett játékosából 13 a PSG-ben futballozik,

mindössze ketten, Falcao és Fábregas fértek be más csapatokból. Ők a Monacóban játszanak.

Természetesen Neymar áll az élen kicsivel több mint 3 millió eurós fizetéssel. A brazil közel kétszer annyit keres, mint a második helyezett Kylian Mbappé. A tini sem éhezik, 1,73 millió euró érkezik a számlájára minden hónapban. A csatártrió harmadik tagja, Edinson Cavani a harmadik helyezett havi másfél millió euróval. Rajtuk kívül Thiago Silva és Ángel Di María is átlépi a milliós határt.

Szegény Thilo Kehrer meg csak a 20. helyre fért oda PSG-játékosként, teljesen perifériára szorult a maga 460 ezer eurójával.

(Fotó: Xavier Laine/Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Liverpoolt csúnyán lefocizta a BL-címvédő PSG

Ennek a kvíznek csak akkor kezdj neki, ha nagyon képben vagy a focival

Nemzeti hős lett a bosnyák srácból, aki a sorsdöntő vb-selejtezőn ellopta az olaszok kapusának puskáját

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Megnézted az új Peaky Blinders-filmet?
15% Igen, tetszett.
23% Igen, de csalódás volt.
26% Még nem, de megnézem.
36% Szerintem ez most nekem kimarad.