A Debrecen kikapott otthon, és simán kikapott Norvégiában is. Egyszerű a dolog, nem a magyaroknak való ez a nemzetközi kupasorozat sem.

Lehet, hogy a Debrecen veretlen az NB I-ben, de azt már a Fradi példájából is tudjuk (ha eddig nem tudtuk volna), hogy a magyar foci iszonyat messze van a nemzetközi mezőnytől. Hát ez most is bebizonyosodott.

Az első meccshez képest annyi változott csak, hogy a Lokinak most nem volt egy jó félideje. Bár kétgólos hátránynál lőttek egyet a debreceniek, de aztán annyira nem bírták a nyomást, hogy a 45. és a 48. percben Máté gyorsan be is gyűjtött egy-egy sárga lapot. Emberhátrány. Eddig sem volt túl sok DVSC-helyzet, hát még ezek után. És akkor jött még egy norvég gól: 3–1. Sima vereség, sima búcsú Európától így augusztus elején. A jobb csapat ment tovább.

Csodálkozunk? Nem. Viszont azt a fura perverzitásunkat végre feladhatnánk, hogy folyton abban reménykedünk, hogy az újabb pofonoktól majd felébredünk és valami változni fog.

Ez történt:

• 27. perc – Nem kell sok a Rosenborgnak, csak egy jó beívelés, és az, hogy Máté lemaradjon a Söderlundról, aki így simán a hosszúba fejelhetett. Még az is lehet, hogy ez az egész les volt (1–0):

• 39. perc – Jött Jensen és 20-ról egy óriási bombával ásta el a debrecenieket az El-ben (2–0):

• 43. perc – Varga beadását kissé elnézte a hazaiak egyik védője, Castillion viszont nem, 11-nél mellre vette a labdát és beverte a Rosenborg kapujába (2–1):

• 49. perc – Máté felvágta Hollandot, amiért megkapta második sárgáját. Piros lap, emberhátrány.
  • 86. perc –Skjelvik lenyomott egy szólót, kapura is lőtt, Verpeczről kipattant, amit Vilhjálmsson az üres kapuba fejelt.

Rosenborg–Debrecen 3–1 (2–1)

• Rosenborg: An. Hansen – Svensson, Björdal, Eyjolfsson, Skjelvik – Jensen (Solli, 89.), Selnaes, Midtsjö (Saeter, 82.) – Helland, Söderlund (Vilhjálmsson, 86.), Mikkelsen
  • DVSC: Verpecz – Jovanovic, Mészáros, Máté, Korhut – Bódi, Varga J., Tisza (Morozov, 52.) – Balogh (Zsidai, 62.), Castillion, Sidibe (Mihelic, 77.)

Gól: Söderlund (27.), Jensen (39.), Vilhjálmsson (86.), ill. Castillion (43.)

Szóval pörög a Bajnokok Ligája és az Európa-liga is. Nézed? Fogadsz is?