Ugyan kiestünk a belgák ellen nyolcaddöntőben, ám így is ott vagyunk Európa legjobb tizenhat csapata között. És ez bizony sok pénzzel is jár.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Számszerűen: 11,5 millió eurós pénzdíjat kap a szövetség az Eb-re, ami így jön ki:

  • A kijutásért 8 millió jár
  • Az Ausztria elleni győzelemért további 1 millió
  • A két döntetlenért 500-500 ezer euró
  • A nyolcaddöntő résztvevői 1,5 milliót kapnak

A negyeddöntőbe jutott csapatok újabb 2,5 millióhoz jutnak, a legjobb négy közé jutásért 4 millió euróval dobják meg a csapatokat, a döntő vesztese 5 milliót, míg az Európa-bajnok 8 millió kap.

Az idei tornán összesen 301 millió eurót osztanak szét a négy évvel ezelőtti 196 millióval szemben.

Komoly feladat, hogy ezt a 3,65 milliárd forintot okosan költse el a szövetség, lehetőleg utánpótlásra. Stadion enélkül is épül, arra már nem kell. Vagy akár lehetne mostantól ebből fejleszteni az infrastruktúrát, nem állami pénzből.

De most hagyjuk ezt, örüljünk, hogy lett egy csapatunk.

Eközben még javában tart az Eb, igaz már nélkülünk. Azért nézed? Fogadsz is? Kéne.

(MTI)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott