A TNS ellen még valahogy továbbrugdosta magát a Videoton a Bajnokok Ligájában, most viszont nagyon közel került a kieséshez, de az utolsó pillanatban csak sikerült valahogy életben tartani a BL-reményeket a BATE Boriszov ellen.

Hát egyik oldalon sem vitték túlzásba a focit a srácok az első félidőben, három helyzetecskét tudtak összehozni: Ivanovszki 16-ról lőtt a kapu fölé, majd Maréval beadását egy BATE-védő Ivanovszki elől és a kapu torkából mentette valahogy a kapu fölé, aztán volt még egy szabadrúgásunk a 16-os környékéről, amit Maréval rúgott mellé. A legizgalmasabb történés az volt, amikor a kommentátor legyurcsányozta Gyurcsót, és ennyi.

Aztán a második félidő elején a fehéroroszok összehoztak egy gólt az 56. percben: Nikolics szögletét Milunovics bólintotta középre, ami meg Luijckx fején megcsúszva a székesfehérváriak kapujában kötött ki. A bíró akár le is fújhatta volna, mert jócskán lökdösték a Vidi-játékost. Tehát öngól és 1–0 a BATE-nak, mondjuk az UEFA honlapján Milunovicsnak adták a gólt, így mi is.

A gól után kissé élénkült a játék, a színvonala annyira nem. A Vidi próbált támatgatni, de Maréva beadását Gyurcsó négy méterről simán a BATE kapusának adta, aztán sikerült megúsznunk egy újabb gólt, amikor egy kipattanó lövés után Rogyinov fejesét Danilovics bravúrral kivédte. Aztán jött a bosszú, Gyurcsó szögletét Vinícius fejelte a kapuba a 89. percben. 1–1.

A döntetlen ellenére a Vidi továbbra is csak döcög hazai pályán ebben az idényben: 4 tétmeccs, 2 döntetlen, 2 vereség,  6 kapott és mindössze 2 rúgott gól. Legalább még élnek a BL-remények, bár ez a játék kevés lesz a visszavágón.