Ismét pariban volt a magyar bajnok az AEK Athénnal, de mégis az Európa-liga maradt neki.

Szakadó esőben, egygólos hátrányból és Huszti nélkül kellett kiharcolni a továbbjutást Athénban, vagyis bőven volt hendikepje a Vidinek. Ennek, és az első meccsen látottaknak megfelelően alakult az első félidő: semmi mást nem láttunk, mint eddig kábé minden Vidi-meccsen, semmi ziccer, de még csak helyzet sem. Mindössze három lövés találta el a kapukat.

A Vidinek lépnie kellett, cserélt is Nikolics, viszont az AEK indította jobban a második félidőt. Hélder Lopesszel szemben szabálytalankodott Fiola, büntető és sárga lap. Mantalosz meg kegyetlenül bevágta. (1–0)

De ez a Vidi nem adja fel, még egy félidő volt, két gólt be lehet gyűrni. Pláne, ha van egy Negód, aki szinte minden meccsen betalál ebben a sorozatban, most is: az 57. percben elcsúszott az AEK védekezése, a francia 12 méterről átpöccintette a labdát a kapus felett. (1–1)

A magyar bajnok rátett egy lapáttal, Negónak és Lazovicsnak is volt helyzete, majd az utolsó tíz percre emberelőnybe is került, de végül csak kibekkelte, kihúzta a görög csapat. Maradt a döntetlen, és mivel az első meccset megnyerte az AEK, a Vidinek maradt az Európa-liga csoportköre. De az kiváló eredmény.