És akkor Coubertin báró lassan felhúzza a szemöldökét...
Az ESPN arról ír, hogy a Párizsi Olimpiai Nevezési Bizottság fontolgatja az eSport felvételét a olimpiai játékokra, legalábbis az alelnöke szerint mindenképp megvizsgálják a lehetőségét. Bár még azt sem mondták ki, hogy Párizsban lesz a 2024-es olimpia, de miután Los Angelesen kívül mindenki visszalépett, a kaliforniai város meg megkapta 2028-at, nem kérdés, hol lesz.
A bizottság már tárgyalásokat is kezdeményezett a videojáték képviselőivel, valamint a NOB-bal is, közösen vizsgálják meg a lehetőségét, hogy lehetne beemelni a sportágat a 2024-es nyári olimpiára.
Tony Estanguet: „Foglalkozunk kell vele, mert nem mondhatjuk, hogy ezek nem mi vagyunk, ennek semmi köze az olimpiához. A fiatalokat érdekli az eSport, szóval foglalkoznunk kell vele, meg kell találni az összekötő hidakat.”
De mi ez? Videojáték, ami túlnőtt minden otthon ülő kockán és hobbiból lövöldöző tinin: hivatalos csapatok vannak, óriási nemzetközi bajnokság, online és tv-közvetítések, dedikált tévécsatornákat termelnek ki, na meg a lények: euró- és dollármilliókat.
A technokrata ezt írja a játékosokról:
"A profi eSportolókat globális nagyvállalatok támogatják és biztosítják számukra a játékhoz szükséges legújabb hardver eszközöket és kiegészítőket. A versenyzők a legjobb felszerelések mellett magas fizetést is kapnak. A legnagyobb eSport csillagokról, az olyan játékok sztárjátékosairól mint a League of Legends (az egyik legnagyobb online közösséggel rendelkező multi-player játék) a hír járja, hogy akár évi 150 000 dollárt is keresnek."
Márpedig ahol van pénz és érdeklődő, ott nem tud ellenállni az olimpiai mozgalom sem. Hogy mekkora a sportértéke, arról lehetne vitázni órákat.
(Fotó: TalkEsport)