Az Országgyűlés megszavazta a Honvédelmi Minisztérium sportért felelős államtitkárságának sporttörvénymódosítási javaslatát, amely az edzői életjáradék ügyét is érinti.

Ez alapján, ha a sportoló a sportvilágesemény előtt nem jelölte meg az őt felkészítő szakembert, akkor ezt az elmaradást a sportot felügyelő miniszter egy közigazgatási eljárás keretében egy éven belül pótolhatja.

A nyári olimpiai játékok után a legnagyobb visszhangot kiváltó ügyet az okozta, hogy az aktuális jogszabályi háttér érvénybe lépése óta először fordult elő, hogy egy sportoló nem jelölte meg hivatalos formában az őt felkészítő szakembert, amelynek következtében a sportoló eredményei után nem lehetett odaítélni az edzői életjáradékot.

Milák senkit sem írt be edzőnek az olimpiai jutalmakhoz, de az úszószövetség kitöltötte a rubrikát

Az életjáradék csak 45 éves kor felett jár az edzőknek, viszont a juttatás halálig szól.

Schmidt Ádám javaslatára a sportirányítás kezdeményezte a Sporttörvény módosítását, amelyet az Országgyűlés elfogadott, így ennek köszönhetően a párizsi játékok után kialakult helyzet is megnyugtató módon rendeződhet. Schmidt Ádám személyesen közölte a hírt az ügyben érintett Virth Balázs úszóedzővel, akiről, ha a közigazgatási eljárás során megállapítást nyer, hogy Milák Kristóf az ő segítségével készült fel a párizsi olimpiára, a sportot felügyelő miniszter pótolhatja a sportoló hiányzó nyilatkozatát, így Virth Balázs jogosulttá válhat az életjáradékra.

„Már az olimpia után is jeleztük, hogy be kell avatkoznunk annak érdekében, hogy senkivel ne fordulhasson elő hasonló eset. Nagyon örülök, hogy az Országgyűlés támogatta a módosító javaslatunkat.

Természetesen a jövőben is a sportoló jelölheti meg az edzőjét, azonban, ha ezt elmulasztja, akkor a törvénymódosítás értelmében a mindenkori sportpolitikáért felelős miniszter egy közigazgatási eljárás keretében jelölheti ki azt a szakembert, aki felkészítette a sportolót

– hangsúlyozta a sportállamtitkár. Schmidt Ádám kiemelte, bízik abban, hogy az elfogadott törvénymódosításnak köszönhetően elkerülhetők lesznek az edzőket hátrányosan érintő, méltánytalan helyzetek.

Új és érdekes eleme a törvénynek, hogy ha a versenyző nem nyilatkozik a felkészítőjéről, közigazgatási bírsággal sújtható.

A törvénymódosítás kezdeményezője a Magyar Úszó Szövetség elnöke, Wladár Sándor volt.

Milák Kristóf végre megszólalt: elmondta, hogy vissza akart vonulni, és bocsánatot is kért

Hosszú időszak után először szólalt meg, és adott interjút a kétszeres olimpiai bajnok.

A MÚSZ elnöke Hosszú Katinkának: Azt, hogy engem mindenféle üzenetben kritizál, nyelem, de már nem sokáig

Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke reagált Hosszú Katinka olimpia alatt írt nyílt levelére.

(MTI)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen autóvezető vagy? Bírod a modern technológiákat? Tudd meg ebből a kvízből!

Szoboszlai is betalált a szezon meccsének választott kilencgólos thrilleren

Bellingham elmondta, ki az a játékos a futballtörténelemből, akivel a legszívesebben együtt játszana

További cikkeink a témában
A sportesemény, ami egyszerre fáj, felemel és függővé tesz
Hirdetés