Elfogytak a jelzők, vége, a Barcelona minden idők negyedóráját játszotta, közben pedig sosem látott pimasz és zseniális tizenegyest rúgott egy spanyol bajnoki tétmeccsen.

Lionel Messi az első félidőben rúgott egy bitang nagy gólt szabadrúgásból, de ez nála nem számít extrának, nem érte el az ingerküszöbünket, Suárez első gólja, amivel újra vezetett a Barca meg már erősen súrolta Messi álompassza miatt.

Ám ami a második félidő végén történt az futballtörténelmi. Itt a tizenegyes, ami Messi 300. gólja lett volna a Barcelonában, ehelyett olyat húzott az argentin, amilyen nincs is:

Ez kétségtelenül pimasz, már-már pofátlan, sőt, biztosan sokak felróják majd, hogy megalázó. Van benne valami, de az nyilvánvaló, hogy ezektől a srácoktól ez elég távol áll, pusztán csak élvezik a focit. Játszanak, mint a gyerekek. Zseniálisak.

És akkor ezt aláhúzta a Celta edzője, Berizzo is: "A Barca tizenegyese tiszteletlenség volt velünk szemben? A Barca támadói nagyon is tisztelettudók, és úgy szereznek gólokat, ahogy csak akarnak."

Egyébként egyelőre nem hivatalos, de állítólag a rákbetegséggel harcoló, korábbi Barca-edző, a Barcelona focijának alapjait lerakó Cruyff tiszteletére rakták össze a srácok ezt a koreográfiát, a holland ugyanis 1982-ben ilyen gólt rúgott az Ajaxban.

(A szabály egyébként azt írja, hogy a tizenegyes akkor van szabályosan elvégezve, ha elrúgta a kijelölt rúgó és a labda elmozdul előre.)

És amit a tizenegyes előtt művel Messi, az meg minimum szép volt.

Ezzel lett 4–1, mert előtte Suárez bepaskolt egyet 3 centiről.

Aztán Rakitic és Neymar is rúgott egyet, és nem akármilyent.

Az utolsó negyedórát tátott szájjal bámultuk és dörzsöltük a szemünket. Ilyenek voltak még:

A vége 6–1 lett. Suárez három gólt és két gólpassz, Messi egy gól, három assziszt.