A Bodø/Glimt kiejtette a tavalyi döntőst.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Nehéz helyzetből várta a tavalyi döntős Inter a Bodø/Glimt elleni BL-rájátszás visszavágóját, miután a norvég csapat hazai közönség előtt meglepetésre 3–1-re nyert.

A Bodø/Glimt a San Siróban is tartotta az előnyét, mi több a visszavágót is megnyerte 2–1-re, 5–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata közé. A vendégek gólszerzője Hauge és Evjen volt, az Inter Bastoni góljával szépített.

A Bodø/Glimt óriásit ment az elmúlt hetekben, még a tavalyi év végén a BL-alapszakaszban ikszelt a Dortmunddal, majd

2026-ban legyőzte a Manchester Cityt, majd az Atlético Madridot, így bejutott a rájátszásba, ahol kettős győzelemmel ejtette ki a tavalyi döntős Intert.

A norvég csapat bravúrját jól érzékelteti, hogy a Bodø az első olyan csapat az Ajax 1971-72-es menetelése óta, amely az európai top öt ligán kívülről érkezve zsinórban négy meccset nyer valamelyik európai kupasorozatban top 5 ligás ellenfelekkel szemben.

Ez is érdekelhet:

Mennyire ismered a focit? Teszteld ezzel a kvízzel!

Hány pont jött össze? 5, 7, esetleg 10?

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott