A 21 éves spanyol a negyedik Grand Slam-tornáját nyerte.

Novak Djokovic egy hónappal a térdműtétje után tudott bejutni a wimbledoni döntőbe, ami már önmagában hatalmas eredmény. Ezzel összejött a tavalyi döntő visszavágója, mivel Carlos Alcaraz is bemenetelt a fináléba.

Viszont visszavágni nem tudott Djokovic, a spanyol lehengerlő játékkal, három szettben (6–2, 6–2, 7–6) legyőzte a szerbet.

A 21 éves spanyolnak ez a mostani a negyedik GS-győzelme, mind a négy döntőjét megnyerte, ami előtte legutóbb Roger Federernek sikerült.

A döntő parádésan indult, ugyanis 14 percig tartott az első játék, és Alcaraz rögtön lebrékelte Djokovicot. A folytatásban nem volt ekkora csata, a spanyol parádés tenisszel 41 perc alatt nyerte meg 6-2-re az első szettet. A második szett is 6-2 lett, de ahhoz elég volt neki 35 perc is.

A harmadik szettben 5–4-nél három meccslabdája volt Alcaraznak, de elizgulta, a tie-breakre viszont összerakta magát fejben.