Egy több mint 20 évvel ezelőtti történetet szemlézett a Csakfoci a Fradiról. De még milyen sztorit!

Megjelent az egyik híres svéd üzletember, Tommy Jacobson önéletrajzi könyve, ami azért érdekes, mert a Djurgarden korábbi elnöke volt, és a könyvében egy nagyon bizarr sztorit mesélt el Jacobson.

A vállalkozó befektetőként és elnökként is jelent volt a Djurgardenben, irányítása alatt a klub három bajnoki címet és három kupagyőzelmet ünnepelhetett. A Varenne, a Quesada, a Trevise és a Zenith Ventures alapítója most A pénz vagy az élet címmel önéletrajzi könyvet adott ki.

A könyv egyik legkülönösebb története, hogy Jacobson és akkori elnöktársa, Bosse Lundquist 2003-ban megpróbálták megvásárolni a Ferencvárost, hogy a Djurgarden fiókcsapatává tegyék

– írja a fotbollskanalen.se.

„A cél egyértelmű és vitathatatlan volt. Nemcsak a svéd futballban akartunk áttörést elérni, hanem mellette egy Európát uraló nagyklubot is akartunk építeni” – írja könyvében Jacobson, akinek őszintén komoly ambíciói voltak a Fradival.

Aztán részletesen elmesélte, hogyan repült Budapestre, hogy találkozzon a Ferencváros vezetőivel annak ellenére, hogy a tervét nem hagyta jóvá a Djurgarden vezetősége. Amikor megérdekezett az Üllői útra, ahol akkor még az Albert Stadion áll, meglepődött.

Sokkot kaptam, mert a stadion majdnem összedőlni látszott. Egészen más képet képzeltem el.

De ennél durvább volt az a rész, amikor az akkori tulajdonossal találkozott. Egy limuzinnal vitték el egy Budapesten kívüli luxusvillához, ahol hosszas várakozás után egy „maffiafilmbe illő” arc fogadta.

Fekete öltöny, fekete nyakkendő, hátrafésült haj – félelmetes látvány volt. Egyből éreztem, hogy ez veszélyes lehet

– folytatódott a korábbi vezető sztorija, aki hozzátette, hogy a beszélgetés rövidre sikerült, mert felismerte, hogy nem biztonságos nyíltan kijelenteni a vásárlási szándékát, írja a Csakfoci.

Kik voltak akkor a tulajdonosok?

2001 nyarától Várszegi Gábor volt a Fradi elnöke, de a 2003. május 30-i, Debrecen elleni botrány (a drukkerek játékost és edzőt is vertek) után úgy döntött, inkább távozik. 2003 novemberében a Fradi bejelentette, hogy a Celladam tulajdonosa, Kovács Ádám menti meg az egyesületet. A cég három éven keresztül évi 400 millió forinttal szponzorálta volna a Ferencvárost, majd további 300 millió kifizetésével tulajdonossá vált volna. Csakhogy Kovács már az első részletet sem fizette ki, így 2004. március 25-én felmondták a vele kötött szerződést.

„Nem emlékszem pontosan, mit mondtam, de megpróbáltam egy kevésbé direkt együttműködés irányába terelni a beszélgetést. Amint végre sikerült eltávoznom a helyszínről, azonnal felhívtam Bossét, és azt mondtam: »Ezt inkább hagyjuk«.”

Már akkor éreztem, hogy az életembe kerülhetett volna, ha azt mondom a tulajdonosnak, hogy meg akarom venni a klubját 

– írta le döbbenetét a sokat látott Jacobson. Az üzletember a mai napig úgy érzi, hogy a Djurgarden nagy tervei túlzóak, de ugyanakkor rendkívül inspirálóak voltak: „Valóban azt hittük, hogy képesek vagyunk bármire. Egy időre talán túlzottan nagyok lettek az ambícióink, de az álmaink messzire vittek minket.”

Ez is Fradi:

A Serie A-ból figyelik Varga Barnabást

Olasz források szerint olasz megfigyelők ültek a lelátón a Hollandia elleni válogatott meccsen, és a Fradi csatárára voltak kíváncsiak.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Világbajnok csapattársa dicsérte Szoboszlait a kiváló teljesítménye után

Szoboszlai gólt lőtt a Tottenham ellen

Hansi Flick elégedett volt az Atlético elleni vereség után

További cikkeink a témában