Hazai közönsége előtt kapott ki a szlovák bajnok Slovan Bratislavától a Ferencváros.

A Fradi a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában 5–1-es összesítéssel búcsúztatta a kazah bajnok Tobolt. A második fordulóban azzal a Slovan Bratislavával találkozott a magyar bajnok, amely a selejtező első körében egy 123. perces góllal jutott tovább.

A Fradi BL-ellenfele a 123. percben egy szögletgóllal jutott tovább

Bravúros fordításra volt szüksége ahhoz a Slovan Bratislavának, hogy továbbjusson a BL-selejtező első fordulójából, és így a második körben a Fradival játszhasson.

Kezdőcsapatok

Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Laidouni, Zachariassen, Esiti – Tokmac Nguen, F. Boli, A. Traoré

Slovan Bratislava: Chovan – Medvedev, Kasia, Abena, De Marco – Barszegjan, Kucka, Kankava, Pauschek, Weiss – Saponjic

A vendégek kezdtek jobban, a meccs 6. percében két ziccere is volt a Slovannak, de előbb Dibusz védett nagy bravúrral, majd a kipattanót Medvedev rúgta a szinte teljesen üres kapu mellé.

A szlovák ziccer után átvette a kezdeményezést a Fradi, Zachariassen kapufát fejelt, nem sokkal később pedig Tokmac Nguen távoli csavarása után kellett védenie Chovannak. Az első félidő második felében a labda többet volt a hazai csapatnál, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg.

Ahogy a második félidőben sem igazán változott a játék képe. A Ferencváros próbált támadni, de egészen a 70. percig nem tudott betalálni. 20 perccel a vége előtt azonban egy tizenhatoson belüli helyzet után, Tokmac beadásából Zachariassen passzolt közelről a kapuba. A gól után olyan nagyon sokáig nem örülhetett a Fradi-tábor, a 81. percben egyenlített a Slovan, Kasia volt a gólszerző.

Sőt, a hajrában jött a Slovan újabb gólja, Barszegjan gyönyörű tekerésével már 1–2 volt az állás. A hosszabbításban közel került az egyenlítéshez a Ferencváros, de csak kapufáig jutott, így borzasztó nehéz visszavágó elé néz Csercseszov csapata.