Minden idők egyik legnagyobb NBA-edzőjének elege lett abból, hogy saját csapata drukkerei szidták a csapat korábbi sztárját.

Gregg Popovich az NBA történetének egyik legkiemelkedőbb alakja, huszonhét éve a San Antonio Spurs vezetőedzője, ötször nyert bajnoki címet a Spursszel, háromszor választották a liga legjobb trénerének.

A 74 éves edző karrierje során már sokat látott, csapata legutóbbi Los Angeles Clippers elleni meccsén azonban olyat tett, amire nagyon ritkán volt példa. A Clippers játékosa az a Kawhi Leonard, aki korábban bajnoki címet nyert San Antonióban, majd nem a legbarátságosabb körülmények között távozott a klubtól, amit a csapat szurkolóinak egy része azóta sem bocsátott meg. Ennek megfelelően Leonardot végig fújolták, Popovichnak ez azonban egy idő után annyira nem tetszett, hogy mikrofont fogott, miközben ment a játék:

„Elnézést egy pillanatra. Abbahagynánk a fújolást, és hagynánk, hogy ezek a srácok játsszanak? Ez nem a mi szintünk, ezek nem mi vagyunk, fejezzük be”

– mondta Popovich.

A San Antonio a meccset végül 109–102-re elveszítette, Leonard a 26 pontjával a Clippers legeredményesebb játékosa volt.

Szintén NBA:

LeBron James már 39 ezer felett

Ismét történelmet írt LeBron James.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Sallai Roland csapata őrült meccsen, hosszabbítás után ejtette ki a Juventust a BL-ből

Keane a Fradi sorsdöntő visszavágója előtt: Én és a futballisták is tudják, mi kell a győzelemhez

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
18% 1-3 éve
21% 4-7 éve
12% 8-10 éve
43% +10 éve
Kvíz: mennyit tudsz a pizzákról?
Hirdetés