Először kapott ki a bajnokságban a Real Madrid.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Egymásnak esett az Atlético és a Real a madridi derbin, az első félidőben négy szabályos és egy elvett gólt szerzett a két csapat. A hazai pályán futballozó Atleti Robin Le Normand góljával (VIDEÓ) már a 14. percben megszerezte a vezetést, erre a kiváló formában futballozó Kylian Mbappé válaszolt egy lapos lövéssel (VIDEÓ). Le Normand később hibázott, a vendégek pedig Vinícius beadása után Arda Güler góljával átvették a vezetést (VIDEÓ), volt azonban még egy fordulat, a hosszabbítás harmadik percében Alexander Sörloth fejelt Courtois kapujába (VIDEÓ).

A második félidő eleje az Atlético Madridról és Julian Álvarezről szólt, az argentin csatár előbb értékesített egy tizenegyest (VIDEÓ), majd szabadrúgásból is betalált (VIDEÓ). A Real Madridnak ezt követően nem volt esélye visszajönni a meccsbe, az Atlético az i-re a pontot a hosszabbításban tette fel, a csereként beálló Antoine Griezmann állította be a végeredményt (VIDEÓ).

A szezont gyengén kezdő Atlético Madrid 5–2-re legyőzte a madridi derbin a listavezető és eddig hibátlan Real Madridot.

Az Atléticónak hét forduló után 12 pontja van, a Real Madrid 18 pontos.

Ez is érdekelhet:

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Íme Cristiano Ronaldo évi 305 millió forintos titka: így marad elit formában 40 fölött is

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
38% Argentína
19% Franciaország
12% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
21% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés