A spanyoloknak az is belefért, hogy kétgólos előnyt adjanak le. Meleg volt a pite, de nyertek.

A spanyoloknak zötyögősen indult az Eb (annak ellenére is, hogy mindhárom meccsüket otthon, Sevillában játszhatták), az első két fordulóban csak ikszre voltak jók a svédek és lengyelek ellen, az utolsó körben viszont kitömték a szlovákokat.

A horvátok felívelő utat jártak be eddig az Eb-n, a csoportkörben az angoloktól kikaptak, döntetlent játszottak a csehekkel, majd megverték a skótokat – a több rúgott gólnak köszönhetően – második helyen jutottak tovább.

Hiába kezdte lelkesebben Spanyolország a meccset, és hiába nem volt kaput eltaláló lövése Horvátországnak az első félidőben, a 20. percben mégis Modricék szerezték meg a vezetést – nyugodtan kimondhatjuk, hogy ezért ők tették a legkevesebbet, ellenben Unai Simónnal (1–0):

Orbitális öngól után vezetnek a horvátok a spanyolok ellen

Ez minden kapus rémálma, és nem csak a kapusoké.

Egészen kis ideig úgy tűnt, hogy a gól lendületet adott a vezető csapatnak, de a 38. percre már magukhoz tértek a spanyolok a sokkból, és egy kisebb tüzijáték végén Livakovic kapusról kipattanót Sarabia 9 méterről bebombázta (1–1):

A második félidőre pedig egészen egyértelműen úgy jöttek ki a spanyolok, hogy ők bizony meg akarják nyerni a meccset, fölényben is játszottak, az 57. percben pedig fordítottak is Ferran Torres beadása és Azpilicueta fejese révén (1–2):

Egyébként a 31 éves Azpilicuetának ez volt az első gólja a spanyol válogatottban, el is érzékenyült:

A horvátok nem nagyon tudtak mit kezdeni a spanyolokkal, ennek ellenére majdnem sikerült kiegyenlíteniük – Unai Simón most hatalmasat mentett, kvázi jóvá tette (ön)gólt érő hibáját.

A 77. percben aztán úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, ugyanis Ferran Torres tovább növelte Spanyolország előnyét – kicsit azért érdekes körülmények között született a gól, ugyanis a horvátok éppen az oldalvonalnál frissítették magukat, amikor a Cakir játékvezető folytatásra intette a csapatokat, ezt használták ki a spanyolok (1–3):

Ekkor horvát szempontból úgy tűnt, hogy már nem lehet megmenteni a meccset, ám a 85. percben Modric a tizenhatoson belülre került, bepasszát pedig Pasalic küldte kapura, ám ezt még blokkolták, a lepattanóra érkező Orsic viszont már a gólt lőtt – elsőre úgy tűnt, hogy Unai Simón kiütötte a labdát, de az már a gólvonalon túl történt (2–3):

Az utolsó öt percre tehát úgy fordult rá a horvát válogatott, hogy egy gólt még le kellett dolgozniuk, a hat perc hosszabbítás pedig inkább nekik kedvezett. Több óriási roham után a 92. percben aztán Horvátország csak visszahozta a reményeket – Orsic gólja után gólpasszt is adott, Pasalicnak pedig sikerült a kapuba juttatnia a labdát (3–3):

A hosszabbításban aztán nekirontottak a horvátok a spanyoloknak, gólt azonban utóbbiak szereztek. Dani Olmo beadását Morata jutatta a kapuba a 100. percben – ehhez kellett egy kicsit Brekalo is, aki nem ért oda a labdára (3–4).

A 103. percben pedig ismét kétgólosra növelte előnyét Spanyolország – igaz előbb megúszott egy Orsic-bombát, és Unai Simónnak köszönhetően egy Kramaric-ziccert is –, most Oyarzabal lőtt a horvát kapuba (3–5):

A vártnál azért jóval izgalmasabb és mindenképpen fordulatosabb meccsen esett ki Horvátország és jutott tovább Spanyolország az Eb negyeddöntőjében, ahol a Franciaország–Svájc párharc győztesével fog játszani július 2-án.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő:

Horvátország–Spanyolország 3–5 (1–1)

Az eddig lement nyolcaddöntős meccsek:

Hollandia összehozta az Eb egyik bombameglepetését: kiesett Csehország ellen

Vagy a csehek hozták össze, ez nézőpont kérdése, mindenesetre ők az 52. percben megkapták az esélyt, és többszörösen is éltek vele.

A vártnál nehezebben, de az olaszok is ott vannak az Eb-negyeddöntőben

A csoportkörben százszázalékos Olaszország megszenvedett Ausztria ellen az Eb-nyolcaddöntőben.

A dánok kiütötték az előző Európa-bajnokság meglepetéscsapatát

Az Európa-bajnokság első nyolcaddöntőjében Wales játszott Dániával, nem volt kérdés, melyik csapat jut a negyeddöntőbe.