Összejött a John Higgins–Mark Williams döntő.

A sznúker-vb-n előzőleg talán a Selby–O’Sullivan számított volna az álomdöntőnek, de mindketten hamar kiestek. Ezt követően pedig a Higgins–Williams tűnt a legnagyobb rangadónak, és a két öreg nem okozott csalódást.

Higgins a fiatal Kyron Wilsonnal játszott az elődöntőben, nem volt könnyű meccse, a rutin sokat számított, 17–13-ra nyert.

Mark Williamsnek ennél nehezebb dolga volt, szinte végig hátrányban volt Barry Hawkins ellen, de 15–15-nél ő került kedvezőbb pozícióba, majd az utolsó, izgalmas frémet is behúzta, 17–15-tel jutott tovább.

  • Williamstől az egész torna egyik legszebb lökése:

Snooker Passion

Shot of the World Snooker Championship 2018

Higgins és Williams is igazi sznúker-legenda, előbbi négy, utóbbi két világbajnokságot nyert. A meccs érdekessége pluszban még, hogy egyikük sem számít fiatalnak, Williams 43, Higgins 42 éves.

A finálé vasárnap kezdődik, és vélhetően hétfő este tudjuk meg, ki lesz 2018 világbajnoka.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

50 éves lett a Rakéta, minden idők legnagyobbja

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés