A braziloknak elegük lett, hogy a csapatok úgy cserélgetik az edzőket, mint más az alsóneműt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A Brazil Labdarúgó-szövetség, a CBF videokonferencia keretében tartott ülést a 20 csapat képviselőivel, és érdekes, de mindenképp előremutató döntést hoztak:

az élvonalbeli bajnokság következő, 2021-es idényében a klubok legfeljebb két vezetőedzőt alkalmazhatnak, az edzők pedig legfeljebb két csapatnál vállalhatnak munkát.

Azt nem állítjuk, hogy az elnök, Rogério Caboclo által felvázolt ötletet egyhangúlag szavazta meg a húsz klub, de átment: 11 mellette, 9 ellene szavazott.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha valamelyik csapat úgy dönt, az idényben másodszor váltana edzőt, akkor csak olyan szakembert nevezhet ki, aki legalább hat hónapja a klub alkalmazottja.

A Globo Esporte brazil lap azt írja, a brazil Série A ezzel úttörő, még sosem volt olyan liga, amelyben korlátozzák a vezetőedzők számát.

Az előző szezonban 27 edzőcsere történt.

(Fotó: Lucas Figueiredo/CBF)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Útban volt a játékvezető, ezért fellökte a focista

18 éves és 358 millió eurót ér a világ legértékesebb futballistája

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés