A házigazda Brazília után Olaszország és Spanyolország is győzelemmel kezdte a Konföderációs Kupát. Az olaszok szenvedve verték Mexikót, a vb-címvédő viszont parádézott Uruguay ellen.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Az Európa-bajnokság két döntőse is pályára lépett a Konföderációs Kupán, és mindkét válogatott győzött. Olaszország jól kezdett Mexikó ellen, a századik válogatott meccsét játszó Andrea Pirlo zseniális szabadrúgásgóljával vezetést is szerzett, ám egy buta védelmi hiba miatt tizenegyesből egyenlítettek a közép-amerikaiak. A következő bő fél órában nem történt sok minden, aztán Mario Balotelli ereje döntött. A Milan bivalyerős csatárát nem tudták elnyomni a mexikói védők: Super Mario kibirkózta a három pontot érő gólt. Aztán jöhetett a jól bevált vetkőzés-feszítés.

Spanyolország egészen hihetetlen fölényben volt a vb-elődöntős Uruguay ellen, a dél-amerikaiaknál gyakorlatilag nem is volt a labda. Rémesen frusztráló az, hogy labda nélkül kellene játszani a focit, így néha elborultak az uruk. Odapakoltak, könyököltek, reklamáltak – eközben Pedro (de inkább Lugano) és Soldado (Fábregas mesteri passzából) gólt lőtt. A második félidőt le kellett játszani, a selección nem akart, Uruguay nem tudott játszani, ám Luis Suárez így is rúgott egy óriási gólt szabadrúgásból a 88. percben.

Mexikó–Olaszország 1–2 (1–1)

Spanyolország–Uruguay 2–1 (2–0)

A következő mérkőzés a Tahiti–Nigéria ütközet lesz hétfő este kilenc órakor.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Minden idők legdrágább döntős meccse jön az NBA-ben, egészen sokkoló, mennyit képesek elkérni még a legolcsóbb jegyért is

Különleges cipőben fog játszani utolsó világbajnokságán Lionel Messi

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
47% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni