Ismét egy szerencsétlen mozdulat az angol középhátvédtől.

Harry Maguire az elmúlt nagyjából két évben – többnyire joggal – kapott rengeteg kritikát a szurkolóktól és az elemzőktől. Az előző idény után megfosztották a csapatkapitányi pozíciójától a Man. Unitedben, egy ideig úgy tűnt, hogy a West Hamhez igazol, de végül maradt Manchesterben. Nem sokat játszott a szezon első meccsein, ennek ellenére az angol válogatottba meghívót kapott.

A Skócia elleni barátságos meccsen a 46. percben állt be – 2–0-s angol vezetésnél – bő negyedórával később a saját kapujába talált, miután egy beadásba nem úgy ért bele, ahogy tervezte.

A meccset – amelyet annak tiszteletére rendeztek, hogy a két nemzet 150 éve játszott először egymás ellen – ennek ellenére megnyerte Anglia, 3–1 lett a végeredmény, Gareth Southgate szövetségi kapitány pedig megvédte a meccs után Maguire-t. Az angolok góljait Foden, Bellingham és Kane szerezte.