A férfi vízilabda-válogatott óriási izgalmak után elődöntős az olimpián.

A csoportkörben meglepetésre két meccsét is elveszítette a férfi vízilabda-válogatott, de az utolsó fordulóban magabiztosan legyőzte Szerbiát, így a csoport harmadik helyén végzett.

A nyolc között a vb-ezüst, Eb-bronzérmes Olaszországgal játszott Varga Zsolt csapata. Félidőben remek helyzetben volt Magyarország, mindkét negyedet egy góllal nyerte meg, a felénél 2–4 volt ide. A félidő legvitatottabb jelenete során Jansik Szilárd szeme megsérült, miután Condemi keze eltalálta a magyar játékost, az olasz hosszas videózás után piros lapot kapott.

A harmadik negyedben két gyors olasz gól után döntetlen lett az eredmény. A magyar csapat gólképtelen volt, az olaszok közben nagyon éltek, a kétgólos előnyből kétgólos hátrány lett magyar szempontból. Zalánki két góljával sikerült zárkózni a negyed végén.

Egygólos hátrányban kezdte az utolsó negyedet a magyar csapat, gyors gólváltás után hét perccel a vége előtt még mindig eggyel vezettek az olaszok. Zalánki harmadik gólja után ismét döntetlen lett az eredmény. Manhercz ötödik góljával három perccel a vége előtt már a magyar válogatott vezetett, 80 másodperccel a lefújás előtt 9–9-cet mutatott az eredményjelző. 16 másodperccel a vége előtt ziccere volt Jansiknak, de védett az olasz kapus.

Büntetőpárbajban dőlt el a negyeddöntő, az ötmétereseknél Vogel Soma háromszor is védett,

Magyarország jutott a négy közé.

Az olimpiai döntőért Horvátországgal játszik majd a magyar válogatott, a másik ágon Szerbia–USA meccset rendeznek.

Férfi vízilabda, negyeddöntő

Olaszország–Magyarország 9–9 – büntetőpárbaj után 1–3

A női válogatott a háromszoros címvédőtől kapott ki a nyolc között:

Videó: szoros meccsen, de kikapott a háromszoros címvédőtől a magyar vízilabda-válogatott

A női kézilabda-válogatott után a női vízilabda-válogatott is a nyolc között búcsúzott a párizsi olimpián.

(Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét