Először jutott be olimpiai döntőbe magyar tekvandós, és először nyert tekvandóban aranyérmet egy magyar versenyző.

Szenzációs napja volt pénteken a magyar olimpiai csapatnak. Reggel Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok lett 10 kilométeres nyílt vízi úszásban, Betlehem Dávid pedig harmadikként ért célba.

Rasovszky olimpiai bajnok, Betlehem bronzérmes

Mindkét magyar érmes szerzett!

Kajak-kenuban három érmet nyert a magyar küldöttség, Gazsó Alida és Csipes Tamara ezüstérmet, Pupp Noémi és Fojt Sára pedig bronzérmet szerzett női K–2 500 méteren.

Óriási izgalmak után két magyar érem női K–2 500 méteren

Megvan a nap harmadik és negyedik magyar dobogós helye Párizsban.

A férfiak versenyszámában pedig Nádas Bence, Tótka Sándor duója ért be másodikként célba:

Nincs megállás: itt az ötödik magyar érem pénteken

Férfi K–2 500 méteren ezüstérmet szerzett a magyar hajó.

Este jött Márton Viviana aranymeccse. A 18 éves magyar tekvandós elképesztő versenyzéssel jutott be az olimpiai döntőbe, miután az elődöntőben legyőzte a verseny első kiemeltjét, a belga Sarah Chaarit. Az esti döntőben Márton a szerb Alekszandra Perisic ellen meccselt az olimpiai bajnoki címért.

A magyar tekvandós kiválóan indított, 7:1-re nyerte az első menetet. A második menetben a szerb került előnybe, majd Márton fordított, amire ellenfelének nem volt már válasza.

Márton Viviana 18 évesen olimpiai bajnok lett.

(Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét