Pedig megpróbálta egy gyors góllal, de aztán szembejött a valóság.

Az átalakított Bajnokok Ligája első játéknapjának a rangadóját a Milan és a Liverpool játszotta a San Siróban. Legalábbis papíron, mert a pályán csak pár percig.

Arne Slot ismét a kezdőbe jelölte a presszingszörnyeteg Szoboszlai Dominikot, és a magyar válogatott csapatkapitánya végig is játszotta a meccset. Mi több, megszerezte az első Bajnokok Ligája-gólját a vörösök mezében.

A Liverpool edzője elmondta, mivel nem elégedett Szoboszlaival kapcsolatban

Arne Slot arról beszélt, miben kell előrelépnie Szoboszlai Dominiknak.

De ne szaladjunk előre, mert a 3. percben hirtelen izgalmas lett a meccs, a Liverpool ugyanis csúnyán elvédekezte magát, és Christian Pulisic megszerezte a vezetést az olaszoknak. Katt a gólért: 1–0

De sokáig nem tartotta magát a Milan, Szalah kétszer is telibe lőtte a lécet, majd jöttek a szögletek, amikor is totális káosz volt a Milan védekezése. Előbb Konaté fejelt egy gólt, ezzel egyenlített a Liverpool. Katt a gólért: 1–1

Majd a másik középhátvédet, Van Dijkot is teljesen egyedül hagyták, és már vezetett is a Pool: Katt a gólért: 1–2

Aztán a meccset Szoboszlai döntötte el, Gakpo beadását térdelte a kapuba, ezzel alakult ki a 3–1-es végeredmény az angolok javára.

A Premier League honlapja Szoboszlait dicséri

Két győzelemmel kezdte a bajnokságot a Liverpool, a csapat egyik legjobbja eddig a szezonban Szoboszlai Dominik.

(Fotó: Andrew Powell/Liverpool FC via Getty Images)

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét