A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) újabb kutatást végzett, ezúttal azt vizsgálták, kik a legjobb cselezők.

A kutatás az elmúlt egy évet vette figyelembe, azokat a futballistákat vizsgálták, akik a topligákban legalább 1800 (a Bundesligában legkevesebb 1500) percet játszottak.

A percenkénti lebontásban Lionel Messi az első, az argentin átlagosan 19.2 percenként mutatott be egy sikeres cselt a bajnokikon, mögött némiképp meglepetésre a Nice játékosa, Allan Saint-Maximin a második (19.8), a harmadik pedig Eden Hazard, aki 21 percenként cselez sikeresen.

A hatékonyságot vizsgálva Hazard az első: a Chelsea szélsője párharcai 73 százalékát nyerte meg, a második helyen a Dijon futballistája, Naim Szliti és Marcus Thuram (Guingamp) 72-72 százalékkal. Messi ebben a tekintetben némiképp hátrébb, az argentin 67 százalékos mutatóval rendelkezik.

A teljes listáért katt ide.

Szintén Messi:

Egészen hihetetlen Messi dominanciája

Külön szintet képvisel az idei bajnokságban is Lionel Messi.

(nso)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Lamine Yamal ismét olyat varázsolt, hogy alig hisszük el

Ez aztán a szivatás: nagy arccal kihagyta a tizenegyest, majd az ellenfél játékosai odamentek gratulálni

Brutálisan nagy gólt rúgott a rangadón a török középpályás

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés