Kétgólos előnyben volt Rebrov csapata a második félidő elején, aztán rúgtak hármat a hazaiak, de a végén egyenlíteni tudott a Fradi. Így a magyar bajnok várja kedvezőbb helyzetből a Bajnokok Ligája playoffkörének jövőheti visszavágóját.

A Ferencváros a Celtic és a Dinamo Zagreb bravúros kiejtése után a playoffban egy papíron gyengébb ellenfelet, a norvég bajnok Moldét kapta. A Moldét előzetesen egy jól szervezett, főleg otthon erős, de nem különösebben kreatív csapatnak lehetett jellemezni, és ez az odavágó első félidejében is bebizonyosodott.

A kezdőcsapatok:
Molde: Linde – Wingo, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Aursnes, Hussain – E. Hestad, Wolff Eikrem, Knudtzon – James
Ferencváros: Dibusz – Botka, Frimpong, Blazic, Civic – Laidouni, Haratin, Somália – Nguen, Boli, Uzuni

Az első 45 percre nem lehet ráerőltetni, hogy különösebben izgalmas volt, cserébe számunkra a lehető legjobban kezdődött, a Fradi egy tökéletes kontra után már a 7. percben megszerezte a vezetést Boli góljával:

Összességében a Ferencváros kontrollálta az első félidőt, a Moldének volt egy néhány perces jobb periódusa, de azt leszámítva gyakorlatilag veszélytelen volt a hazai csapat.

A második félidőre aktívabban jött ki a Molde, de a Fradi ismét lemásolta az első félidői teljesítményét, rögtön a játékrész elején betalált. Ezúttal is Botkáé volt a gólpassz, Uzuni fejelt a norvég kapuba:

A kétgólos előny mindössze három percig tartott, James szépített:

A bekapott gól sajnos megzavarta a Fradit, az első félidőben látott szervezettség magabiztosság eltűnt, ki is egyenlített a Molde, Eikrem rúgta a gólt:

A 83. percben aztán Ellingsen góljával már a Molde vezetett:

Két perccel később viszont egyenlített a Fradi, Haratin rúgta be az amúgy könnyen megadott tizenegyest:

Maradt a 3-3, így a Ferencváros van kedvezőbb helyzetben a keddi visszavágó előtt. A kétgólos előny után bemutatott játékkal viszont nagyon nem lehet elégedett Rebrov.